22 C
Скопје

Tag : заштитна маска

Вести Свет Слајдер

Бајден: Одлуката за укинување на задолжителното носење на маски е неандерталско размислување

Слободен печат
Американскиот претседател Џо Бајден ги критикуваше одлуките за ублажување на мерките против ковид-19 на гувернерите на сојузните држави Тексас и Мисисипи и ги нарече „неандерталско...
Вести Македонија

МВР: Викендот казнети 412 граѓани за неносење на заштитна маска

Слободен печат
Вкупно 412 прекршоци за неносење заштита на лице се изречени во изминатите 24 часа на територијата на Република Северна Македонија, соопшти Министерството за внатрешни работи...
Вести Македонија Слајдер

Спасовски за роденденот на Ахмети: Казнети се сите што седеа на таа маса

Слободен печат
Казнети се сите кои седеа на масата без разлика дали се претседатели на партии, пратеници или министри, кога станува збор за ова раководство на МВР,...
Вести Македонија Слајдер

Османи: Не ги прекршивме протоколите, но испративме грешна порака до граѓаните

Слободен печат
За жал за настанот имаше погрешна интерпретација, вели министерот за надворешни работи Бујар Османи, кој вчера на социјалните мрежи објави фотографија од новите простории на...
Живот Здравје Магазин Магазин слајдер

Како да ги надминеме комуникациските бариери што ни ги создаваат заштитните маски?

Слободен Печат
Еден од резултатите на новата „маскирана“ реалност за време на пандемијата на коронавирус, е новиот начин на комуникација со заштитни маски. Носењето заштитни маски резултира...
Вести Регион Слајдер

Сопругата на албанскиот претседател Мета фатена без маска: Казната нека ја пратат кај Илир или кај мајка ми

Слободен печат
Моника Круемади, сопруга на албанскиот претседател Илир Мета, која е лидерка на опозициското Движење за социјалистичка интеграција (ЛСИ), казнета е за неносење на заштитна маска....
Вести Македонија Слајдер

МВР: Казнети 702 лица за неносење на заштитна маска

Слободен печат
Министерството за внатрешни работи (МВР) регистрира 702 прекршувања на мерката за носење на заштитна маска во изминатото деноноќие на територијата на Македонија. Од МВР апелираат...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Пејачката Лана Дел Реј доживеа јавен линч на социјалните мрежи: Ти си неодговорна и опасна за околината

Слободен Печат
Пејачката Лана Дел Реј веќе долго време не е присутна во јавноста, па не е ни чудо што скоро никој не ја препознал за време...
Забава Магазин Магазин слајдер

Маските за заштита се користат наместо долна облека: Гол маж прошета на улиците во Лондон! (ФОТО)

Васко Спасоски
Денеска на познатата лондонска улица Оксфорд во сред бел ден прошета гол маж, кој само на половиот орган имал ставено маска за лице. Човекот бил...
Останатo Спорт

Кирјос испадна најголем лицемер, плукаше по Ѓоковиќ, а тој во дискотека се забавува без маска (ФОТО)

Слободен печат
Австралискиот тенисер Ник Кирјос беше еден од првите, а воедно и најгласните критичари на Ноак Ѓоковиќ поради организацијата на „Адриа тур“ кога неколку тенисери се...