Пандев ќе потпише нов договор со Џенова!? (ВИДЕО)

Се очекува нашиот напаѓач да остане верен на клубот од „Луиџи Ферарис,“ а воедно неговата желба е да игра со Македонија на наредното ЕП.

Еден од најискусните македонски репрезентативци како што пренесуваат италијанските медиуми, ќе остане верен на Џенова.

Иако за годинава се шпекулираше дека Горан Пандев би можел да ја заврши професионалната фудбалска кариера и со желбата истата да ја круниса со историски настап на ЕП со репрезентацијата, многу работи за краток период се променија поради коронавирусот.

Нашиот „Гранде“ Пандев и на 36 години ги тресе мрежите во Серија А, до прекинот на оваа сезона за Џенова во најсилното италијанско првенство имаше седум голови од 22 натпревари што го моментно најдобар стрелец на клубот, заедно со Доминико Кришито кој го има истиот учинок на погодоци.

Прочитајте и...  Фудбалскиот клуб Барселона донира 30.000 заштитни маски


Неговиот договор трае до 30 јуни 2020 година, а како што известуваат од Апенините, се очекува Македонецот да стави нов потпис со екипата од „Луиџи Ферарис“.

Пандев е клучен игра на Џенова која и сезонава во Серија А се бори за опстанок, моментно е на засега безбедното 17 место со 25 бодови, но исто толку има и Лече кој е во опасната зона за испаѓање.

Сеуште нема точен датум кога би била продолжена сезоната, во зависност од ситуацијата, се шпекулира дека можно е тоа да се случи во јули или август.

Без сомнение јасна е намерата на Џенова, да го задржи Пандев во остварувањето на клупските планови, а воедно зошто да не биде остварена и желбата наредната 2021 година да го гледаме нашиот најдобар стрелец во националната селекција и на континенталниот собир.

Прочитајте и...  Денот кога Македонија славеше над Белорусија со мајсториите на Пандев и Спировски! (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Годин распали во Италијанците: Бевме изложени со недели

Слободен печат

Сопственикот на Њујорк никс позитивен на коронавирус

Слободен печат

Боксерите Љама и Јанески конечно се вратија во Скопје

Слободен печат

Крај на фудбалот каков што го знаеме, само пет екипи ќе ја „преживеат“ кризата

Слободен печат

Наместо во карантин, Систо возеше 27 часа до Копенхаген

Слободен печат

Фудбалскиот клуб Барселона донира 30.000 заштитни маски

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Хрватски ватерполист ја насмеа и одушеви јавноста од изолација! (ВИДЕО)

Слободен печат

Најстариот селектор и уште 400 вработени добија откази поради пандемијата

Слободен печат

Победија на сите 27 натпревари, но залудно! (ФОТО)

Слободен печат

Почина голема фудбалска надеж на Атлетико Мадрид

Слободен печат

Осум играчи на Вест Хем имаат симптоми на коронавирус

Слободен печат

Чеферин: Ќе ја загубиме сезоната доколку нема фудбал до крајот на јуни!

Слободен печат