15 C
Скопје

Откриено што бара Канје Вест од Ким Кардашијан во документите за развод

Канје Вест бара заедничко старателство над четирите деца со Ким Кардашијан која од него неодамна побара развод, известува TMZ.

40-годишната Ким во февруари поднесе барање за развод на бракот од 43-годишниот рапер, а од судските документи може да се прочита дека и таа побарала заедничко старателство над нивните деца Норт (7), Саинт (5), Чикаго (3) и Псалм (1).

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kim Kardashian West (@kimkardashian)


Парот меѓусебно не бара сопружничка поддршка, а покрај тоа Вест побарал и тие двајца сами да сносат одговорност за своите правни трошоци при бракоразводната постапка.

„Page Six“ минатиот месец пишуваше дека парот не е во најдобри односи, иако заеднички ги одгледува децата. Вест наводно барал Ким да не биде во домот додека тој е со децата, а го променил и бројот и ја известил дека може да го контактира само преку неговото осигурување.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ye (@kanyewest)


Интересен е фактот што ниту една од страните во своите бракоразводни документи не назначила датум за крај на бракот.

Според предбрачниот договор кој го потпишале, секој од сопружниците ќе ги задржи своите сработени пари, а Ким ќе остане во заедничката вила каде ќе ги одгледува нивните деца. Парот беше во брак шест години.

Поврзани вести

По долга борба со болеста почина актерот Феџа Стојановиќ

Слободен печат

Започна снимањето на втората сезона од серијата „Emily in Paris“

Слободен печат

На 59 години почина Ник Кејмен, ѕвездата од легендарната реклама за „501“ и миленикот на Мадона

Слободен печат

Mоќни намирници од кујната кои го забавуваат стареењето на кожата

Слободен печат

Потврдена причината за смртта на принцот Филип

Слободен печат

Не се работи за неверство: Зошто жените тајно ги вадат бурмите?

Слободен печат

Остави Коментар