Oстровската вила Xalima – Гламурозна и луксузна вила која остава без здив (ФОТО)

Архитектот од Мадрид, Даниел Мартин Фереро директор на „Martin Ferrero Architecture“ студиото, го претстави својот нов луксузен проект – „Xalima“ островската вила.

Оваа вила е гордо поставена на остров, високо над морето. Покрај својата изолација, која за некој е позитивен а за некој негативен елемент, „Xalima“ со своите стандарди ги нуди сите најмодерни погодности – односно оваа стаклена и челична конструкција е остров на луксузот на врвот на островот.

Прозорците од подот до плафонот на станарите им овозможуваат беспрекорен поглед кон морето, без никаква грижа за приватноста, бидејќи вилата е сосема изолирана.

Оваа вила сеуште е концептуална уметност, но наскоро ќе стане реалност, во тоа сме убедени.

Уживајте во фотографиите…

Прочитајте и...  Хороскоп за 28 февруари – Прочитајте што ве очекува овој понеделник…

Прочитај повеќе

Повеќе од 1.300 жалби за настапот на Шакира и Џеј Ло на Супербол: „Ова е порнографски и срамно!“ (ВИДЕО)

Слободен печат

Ниту Канада не ги сака Меган и Хари – Полека сите врати им се затвараат!

Слободен печат

Вечерва „Баклава“ го промовира новиот албум: Гости ќе бидат Дарко Рундек и „Суперхикс“

Слободен печат

Златна Бубамара 2020: Сашко Коцев го „избриша“ подот со РЕКЕТ, Aтиџе запеа пред публиката! (ГАЛЕРИЈА)

Васко Спасоски

Вознемирувачко видео: Бритни Спирс си го скрши стапалото додека танцуваше

Слободен печат

Што да правите во Скопје ОВОЈ ВИКЕНД

Јасмина Кантарџиева Димков

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Русковска се изнасмеа на „Златна Бубамара“- На менито на Сашко Коцев и аферата „Рекет“ (ФОТО)

Слободен печат

Јана Стојановска: Улогата на мајка ми е најинтересна улога со која сум се сретнала

Слободен печат

Хрватски научник пресмета колкави се шансите да починете од коронавирус

Слободен печат

Хороскоп за 28 февруари – Прочитајте што ве очекува овој понеделник…

Слободен печат

Виц на денот: Кавга

Слободен печат

Ексклузивни фотографии од „Златна бубамара“ – Погледнете како е вечерва во „А1 Арената“ (ФОТО)

Михаило Донев