Осомничените за убиството на Вања Ѓорчевска донесени во суд

фото: Screenshot, осомничените за убиството на Вања донесени во суд

Тројцата осомничени за убиствата на Вања Ѓорчевска и Панче Жежовски вечерва се донесени во Кривичниот суд, каде судија на претходна постапка треба да одлучи дали ќе им биде одредена нова мерка притвор.

Освен нив, во судот е донесен и таткото на Вања, осомничен дека на бегалецот Љупчо Палевски – Палчо му ја кажувал рутата на неговата ќерка.

Новите барања за притвор доаѓаат откако обвинителството и официјално отвори истрага против нив, со што може да бара мерка притвор подолга од 48 часа.

Обвинителството побара притвор за возачот што го пренесувал Палевски низ Бугарија

Партијата Десна за претседателот Палевски: Ако се докаже дека е виновен, најстрого да биде казнет

 

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот