Одличниот Јунајтед славеше во дербито на Манчестер! (ВИДЕО)

Манчестер јунајтед има генерално слаби резултати оваа сезона, но повторно покажа дека умее да игра против најсилните екипи од лигата.

Славеа „црвените ѓаволи“ во минатото коло против Тотенхем, а сега во 16. коло беа подобри во градското дерби од Сити и тоа на „Етихад“, со резултат 1:2 (0:2).

Поведе Јунајтед од пенал кој го реализираше Решфорд кој претходно беше фаулиран во казнетиот простор од Бернардо.

Прво главниот судија не се огласи, но од ВАР собата доби информација дека постои прекршок и покажа на белата точка.

Во 29. минута гостите ја зголемија предноста, Марсијал после двојното додавање со Џејмс, пронајде простор доволно за да шутне во поблискиот агол и успеа да го „матира“ Едерсон.

Прочитајте и...  Јуве сака да се ослободи од Роналдо, понуден и на Барса! (ВИДЕО)

„Граѓаните“ до крајот на средбата успеаја само да го ублажат својот четврти пораз сезоната преку Николас Отаменди после ден изведен корнер.

После оваа победа на Јунајтед, екипата на Ливерпул која претходно славеше против Борнмут уште повеќе си ги зголеми шансите за освојување на шампионската титула сезонава.

Прочитај повеќе

Адетокумбо ја доби казната поради ударот со глава! (ВИДЕО)

Слободен печат

Игњатов и Омерагиќ го заменија Вардар со хрватскиот великан Хајдук

Слободен печат

Одобрена атлетската манифестација „Охрид трчаТ“

Слободен печат

Официјално: Ѓоковиќ ќе игра на „УС Опен“!

Слободен печат

Репрезентативецот Николов потпиша нов договор со МЗТ

Слободен печат

Лига Европа: Натпреварот Металург-Спачва без присуство на публика!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

На продажба 17 фудбалери на Реал, во „жолтата зона“ Модриќ, Јовиќ, Иско..!

Слободен печат

ЛШ, Нагелсман: Можеме и без Вернер против Атлетико Мадрид!

Слободен печат

Јуве сака да се ослободи од Роналдо, понуден и на Барса! (ВИДЕО)

Слободен печат

НБА: Познати двојките за првото коло во плејофот на Истокот

Слободен печат

Ал-Келаифи: Нејмар и Мбапе никогаш нема да го напуштат ПСЖ!

Слободен печат

ЛШ: Аталанта го живееше сонот 90 минути, финишот среќен за ПСЖ! (ВИДЕО)

Слободен печат