„НОВИОТ“ ИНТЕР: Конте со 3-5-2 формација по Скудетото! (ВИДЕО) – Слободен печат
СпортФудбал

„НОВИОТ“ ИНТЕР: Конте со 3-5-2 формација по Скудетото! (ВИДЕО)

Дали тимот на Интер е подготвен за големи нешта, „Ла Гаѕета дело Спорт“ објави како би требало да изгледа тимот за наредната сезона.

Интер со новиот тренер Антонио Конте би требало со посериозни амбиции да влезе во новата 2019/20 сезона и биде конкурентен во борбата за титулата во Серија А.

Интер до крајот на летото сигурно ќе доживее уште промени, а наскоро се очекуваат главни засилувања на „Џузепе Меаца“.

Го чекаат босанскиот интернационалец Един Џеко кој Конте планира да го има во формацијата 3-5-2, а во нападот би требало да соработува со Ромелу Лукаку.

Ова напаѓачко дуо е голема желба на Конте, а на другите позиции се очекува да остане голманот Самир Хандановиќ, а како тројка во одбраната Годин, Де Врај и Шкриниар.

Средниот ред треба да го пополнат Лазаро од Херта, Барела од Каљари, потоа Сенси од Сасуоло, Брозовиќ, а лево ќе остане Перишиќ.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close