џузепе меаца Archives - Слободен печат

Tag : џузепе меаца

Спорт Фудбал

Интер со понуда за Видал, дали ќе ја прифати Барса!?

Слободен печат
Интер ја подготви првата понуда за играчот од средниот ред, Артуро Видал кој би бил новото јануарско засилување на „Џузепе Меаца“. Тренерот на миланскиот клуб,...
Спорт Фудбал

Лукаку блескаше, Интер на врвот во Серија А! (ВИДЕО)

Слободен печат
Денеска натпревар од 17. коло во Серија А одиграа Интер и Џенова, а домашната екипа забележа сигурна победа од 4:0. Кај гостите поради црвен картон,...
Спорт Фудбал

Серија А: Мируваа мрежите на дербито Интер-Рома! (ВИДЕО)

Слободен печат
Започна 15. коло со дербито на Серија А меѓу екипите на Интер и Рома, вечерва на „Џузепе Меаца“ во Милано немаше голови 0:0. Во седмата...
Спорт Фудбал

Алексис мораше на операција, се враќа наредната година! (ФОТО)

Слободен печат
Во претходните две години немаше многу минутажа на „Олд Трафорд“ каде што беше прогласен за едно од најлошите засилувања на клубот. Чилеанецот се одлучи за...
Спорт Фудбал

Лукаку со деби погодок во „покерот“ на Интер (ВИДЕО)

Слободен печат
Ова е и најубедливиот триумф на стартот од најсилното италијанско првенство, едно од најголемите летни засилувања Ромелу Лукаку кој дојде од Манчестер јунајтед уште на...
Спорт Фудбал

Дали ќе бидат доволни 67 милиони евра за Лукаку?

Слободен печат
Интер понуди 67 милиони евра и бонуси за Ромелу Лукаку, износ кој Манчестер Јунајтед би го добил наредните три години. Италијанските медиуми пренесуваат дека последната...
Спорт Фудбал

Милано е следната дестинација на Бејл?

Слободен печат
Велшкиот репрезентативец Бејл не се во плановите на Зинедин Зидан за наредната сезона и „кралевите“ се обидуваат да се разделат со него. Но, мали се...
Спорт Фудбал

„НОВИОТ“ ИНТЕР: Конте со 3-5-2 формација по Скудетото! (ВИДЕО)

Интер со новиот тренер Антонио Конте би требало со посериозни амбиции да влезе во новата 2019/20 сезона и биде конкурентен во борбата за титулата во...
Спорт Фудбал

Шега или не: Неверојатна понуда за Перишиќ!

Слободен печат
Според италијанските медиуми, Шангај Шенхуа му понудил на италијанскиот клуб 25 милиони евра за Перишиќ. На Хрватот би имал тригодишен договор со Кинезите и заработка...
Спорт Фудбал

Не е во плановите на Конте, интересна понуда за Икарди

Како што пренесуваат италијанските медими, поранешниот капитен на „неро-аѕурите“ (договор до 2021 година) добил понуда од англиската фудбалска легенда Дејвид Бекам да биде играч на...