НОВА ХАЈКА по чудовиштето од Лох Нес

Неодамна излезе теорија која го сруши митот за постоењето на чудовиштето од Лох Нес, но тоа воопшто не им се допадна на љубителите на теории на заговор.

Затоа, околу 18.000 Британци, преку група на Фејсбук, се организираат на 21 септември да започнат најголема потрага по Неси досега.

Уште 38.000 луѓе се заинтересирани за овој настан. Сепак, ваквата акција ги крена на нозе Кралските служби за спасување.

Низ историјата, илјадници авантуристи и истражувачи се обидуваат да ја пронајдат Неси во познатото езеро. Постојат дури и очевидци кои се сигурни дека го виделе чудовиштето, а низ времето се појавија и фотографии, чија автентичност подоцна е демантирана.

Неодамна, група научници, преку ДНК-анализи на примероци од водата во Лох Нес, покажаа постоење на јагули кои може да пораснат неколку метри (поради мутација). Но, доказ за постоење на вид кој не ѝ е познат на науката, не е пронајден.

Прочитајте и...  До ДИК доставени 242 барања за платено политичко рекламирање од страна на медиумите

https://www.slobodenpecat.mk/reshena-misterija-nauchniczite-smetaat-deka-konechno-ja-otkrija-vistinata-za-nesi/

Прочитај повеќе

Европската банка за обнова и равзој е значаен партнер на Македонија за успешно исполнување на критериумите за ЕУ

МИА Агенција

Баргес: Австралија е под невидена закана од странска шпионажа

МИА Агенција

Грлиќ-Радман: Хрватска сака преговори за Северна Македонија и Албанија во март

Слободен печат

Регистриран шестиот смртен случај од коронавирус во Италија

Слободен печат

Иранските власти демантираат дека го кријат вистинскиот број на смртни случаи од коронавирус

Слободен печат

ЕК ги осудија антисемитските маски на карневалот во Белгија

Слободен печат

Остави Коментар

17 − осум =

Прочитај повеќе

Брнабиќ: Приоритет е иницијативата мини Шенген и инфраструктурното поврзување на регионот

МИА

Милошоски утре ќе треба да ги предаде снимките што ги објави вчера

Дендиас без коментар за непочитувањето на Преспанскиот договор

Либискиот премиер: Калифа Хафтар е воен злосторник

Слободен печат

Димковски: Исплатени 607 милиони денари субвенции за сточарите

Слободен печат

„ТЕ-ТО“ дематира: Лага е дека сме профитабилна компанија, која остварува милионски добивки

Слободен печат