Tag : потрага

Вести Свет Слајдер

Огромна спасувачка акција-пожарникари трагаат по исчезнати лица во невремето на југо-истокот од Франција (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
Според последниот извештај на француските власти, осум лица сè уште се водат како исчезнати во Долината на Роја и во Везуби, а по десетина други...
Вести Свет Слајдер

Чилеански тим регистрира веројатни знаци на живот под урнатини во Бејрут

Слободен печат
Чилеански спасувачки екипи бараат знаци на живот под урнатините во Бејрут, откако машина откри звуци, пренесува „Си-Ен-Ен“. Сè уште траат потрагите по стравичната експлозија на...
Вести Македонија

Коцевски апелира до ЕВН да помогне во потрагата по исчезнатото лице во велешко Белештевица

Слободен печат
Градоначалникот на Општина Велес Аце Коцевски, денеска на прес-конференција ја повика компанијата ЕВН како општествено одговорна компанија да помогне во потрагата а и финансиски на...
Слајдер Хроника

Утрово продолжи потрагата по момчето кое исчезна во Преспанското езеро

Слободен печат
Потрагата по 16 годишното момче која синоќа беше привремено прекината поради временските услови, продолжи утринава. Во Полициска станица Ресен на 2 август во 18,18 часот...
Хроника

Полицијата се уште трага по 16 годишното момче кое исчезна во Преспанското езеро

Слободен печат
Полицијата сè уште трага по шеснаесет годишното момче од Ресен, кое вчера доцна попладне исчезна во водите на Преспанското езеро, во туристичката населба Претор. Според...
Вести Свет

Вооружен и опасен: Полицијата три дена трага по германски Рамбо кој разоружа четворица полицајци и побегна во шума (ВИДЕО)

Слободен печат
Германската полиција ја продолжи потрагата по Германецот Ив Рауш кој во неделата разоружа четворица полицајци и побегна во шумата во близна на Опенау. Не само...
Вести Македонија Слајдер

МВР во потрага по поранешниот претседател на Кривичен, Владимир Панчевски

Слободен печат
Велешкиот суд вчера му одреди 30 дневен притвор на поранешниот претседател на Кривичниот суд, Владимир Панчевски, но потрагата на полицијата по него засега е без...
Вести Македонија Слајдер

Среќен крај: Загубеното девојче вратено кај родителите

Слободен печат
Полицијата вечерва соопшти дека девојчето на возраст од 3-4 години кое е пронајдено во близина на Бит пазар и однесено на безбедно во Полициската станица...
Вести Регион

Драма во Босна: Три момчиња се загубиле во близина на минско поле, спасени по пет часа полициска потрага

Слободен печат
Вистинска драма се одвивала ноќта меѓу средата и четвртокот во Модрича, Република Српска кога родителите пријавиле исчезнување на три момчиња на возраст од 14 години,...
Вести Македонија

Исчезнатиот скопјанец Абдул Албиен пронајден мртов

Слободен печат
Семејството на скопјанецот Абдул Албиен кој исчезна пред 13 месеци, денеска информираше дека тој е пронајден мртов. -Со огромна болка и тага сакаме да споделиме...