Нова драма во Шпанија: Гудељ повторно се сруши на терен

Фото: Córdoba CF

Братот на српскиот фудбалер, Немања Гудељ, Драгиша кој во март преживеа срцев удар, повторно колабираше на теренот во натпреварот од шпанската третал ига помеѓу Кордоба и Мелија.

Фудбалерот на Кордоба се сруши на теренот во 26. минута, веднаш стана, но Шпанците пренесуваат дека изгледал прилично дезиорентирано. Соиграчите брзо реагираа, а тој веднаш беше пренесен во најблиската болница.

Кордоба се огласи преку социјалните мрежи и информираше дека Гудељ се наоѓа во добра состојба.

„Драгиша Гудељ е добро. Тој е префрлен во болница во Мелија на медицински прегледи. Кога ќе бидеме во можност ќе објавиме повеќе информации“, објави Кордоба.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот