-2.4 C
Скопје

Нов тренд на „Инстаграм“: Девојки позираат целосно голи на снег (18+)

Шпанската водителка Кристина Педроче деновиве стана вирален хит, откако сите светски медиуми ја коментираа фотографијата на која позираше целосно гола на снег.

Педроче предизвика општ хаос на социјалните мрежи, но имаше и многу жестоки реакции за фотографијата направена за време на снежната бура што изминативе денови ја зафати Шпанија.

Веројатно таа не очекувала дека со нејзината објава ќе предизвика нов тренд на „Инстаграм“. Имено, многу жени низ светот целосно ја поддржаа и застанаа во нејзина одбрана. Инспирирани од неjзиниот потег, направија иста или слична фотографија и ја споделија на своите профили.

Instagram
Instagram

За потсетување, минатата година на социјалните мрежни актуелни беа позирања на снег во костими за капење, а се чини оваа година, многу инфлуенсери без многу размислување се приклучија на најновиот тренд и голи седнаа во снегот.

Прочитајте и...  ФОТО: Меланија Трамп со стил ја напушти Белата куќа
Instagram
Instagram
Instagram
Instagram
Instagram
Instagram
Instagram
Instagram

Поврзани вести

ФОТО: Северина го поддржа Бајден, но во костим за капење со американското знаме!

Слободен печат

Кога ви се јаде еден час пред полноќ: Мафини за брзо и здраво заситување

Слободен печат

Хороскопски знаци на кои ќе им се насмевне љубовта во месец февруари

Слободен Печат

ФОТО | Фотографија полна љубов: Мајкл Даглас во прегратка со својот едномесечен внук

Слободен печат

ФОТО: Меланија Трамп со стил ја напушти Белата куќа

Слободен печат

Мајли Сајрус: Користам секс играчки за дизајн на ентериерот

Слободен печат

Остави Коментар