17 C
Скопје

ФОТО: Шпанска водителка му пркоси на снежното невреме медитирајќи гола во снегот

Снежното невреме парализираше делови од Шпанија, а шпанската ТВ водителка Кристина Педроче, одбра прилично необичен начин „да му тера инает“ на невремето.

Instagram

На својот инстаграм-профил објави фотографија на која седи сосема гола во снегот, со скрстени нозе, во поза која наликува на медитација.

„Сите знаеме колку е убава глетката кога надвор врне снег. Сепак, важно е и да се погледне во себеси“, напиша Кристина.

Прочитајте и...  Дневен хороскоп за 24 февруари: Стресот би можел да се одрази на вашето здравје

Поврзани вести

Џорџ Клуни прозборе за семејниот живот и новите хобија за време на пандемија

Слободен Печат

Зошто некои лица кои прележале ковид-19 не можат да јадат кромид?

Слободен печат

Менди Мур и Тејлор Голдсмит станаа родители

Слободен Печат

Ова е препорачаната количина на црвено месо што можете да ја консумирате во еден ден

Слободен печат

Емина Јаховиќ за нејзиниот поранешен сопруг: „Мустафа не плаќа алиментација повеќе од две години“

Слободен печат

ВИДЕО | Брук Шилдс ја скрши бутната коска: Сподели видео на кое се обидува да оди

Слободен печат

Остави Коментар