Нов пар на македонската естрада? Летаат љубовни стрели помеѓу Ноне Неделковска и нејзиниот помлад колега Огнен Здравковски (ФОТО)

Има една стара македонска поговорка, која гласи: „Каде што има дим, таму има и оган“. Епа, очигледно така  може да се објасни ситуацијата помеѓу младиот пејач Огнен Здравковски и неговата повозрасна колешка, познатата Ноне Неделковска.

За тие што не знаат, Ноне поради пандемијата со коронавирусот која хара низ целиот свет, мораше да ја прекине својата авантура со крузерите и да се стационира во родниот Велес.

Бидејќи таа е веќе неколку месеци дома и чека да заврши лудилото со вирусот, повеќето од своето слободно време го поминува на социјалните мрежи. Па, ако ги посетите нејзините профили на Фејсбук, а особено на Инстаграм она што прво ќе го забележите под фотографиите, се љубовните коментари на младиот Огнен.

Прочитајте и...  Холивудскиот заводник сака само една жена 19 години: Кога таа ќе ме погледне ми се затресуваат колената

Тој речиси не пропушта прилика, а да не искоментира на фотка од Ноне, а на една од фотографиите тие водат љубовна конверзација, која започнува вака:

Огнен: „Тој осмех“

Ноне: „Волим осмех свој, баш добро ми стоји“

Огнен  „И ја га волим и прекрасно ти стоји“

Станува збор за оваа фотографија на познатата пејачка:

Фото: Принтскрин

Ова не е единствена фотографија на која Огнен и Ноне си разменуваат „срциња“, „јагоди“, „детелини“, „бакнежи“ и што ли уште не…

Пријател на пејачот кој од разбирливи причини сакаше да остане анономен, ни изјави дека Огнен е буквално „полуден“ по Ноне.

– Кога и да разговарам со него, тој постојано зборува за Ноне, мислам дека не ја вади од глава. Јас искрено мислам дека ќе се случи нешто помеѓу нив двајца – наскусо ни изјави пријателот на Здравковски.

Прочитајте и...  Хибискус: Моќна билка која го нормализира високиот притисок

Дали е на повидок нова љубовна романса на македонската естрада, останува времето да покаже…

Инаку пејачот Огнен на денот кога ја промовираше својата најнова песна „Љуби ме“,  на јавноста и соопшти дека добил позитивен резултат на коронавирусот.

Ова е неговата најнова песна:

Прочитај повеќе

Здрави и корисни – Грицкајте семки доколку не можете да спиете

Слободен печат

Секси хороскоп: Овенот не знае за предиграта, Бикот е секогаш подготвен за секс

Слободен печат

Јапонската актерка од хорор филмот „Ring“ пронајдена мртва во домот

Слободен печат

Верувал дека душите на мртви Индијанци влегле во него, бил голем заводник, требал да стане филмаџија, но судбина му била музичката сцена!

Слободен печат

Деми Мур се уште влече трауми од „валканите нешта“ на кои ја принудувал поранешниот сопруг Ештон Кучер

Слободен печат

Неуништливата Меги, била прва фотографка на воените фронтови, прва фотографка на „Лајф“ и прв фотограф во светот примен во Советскиот Сојуз

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Здрави и убави – Четири состојки што го отстрануваат целулитот

Слободен печат

Холивудскиот заводник сака само една жена 19 години: Кога таа ќе ме погледне ми се затресуваат колената

Слободен печат

Ким Кардашијан е најлошата сестра на светот, објавила ретро фотографија на која само таа изгледа добро (ФОТО)

Слободен печат

Сè што треба да знаете за популарната и суперефикасна Кето диета пред да почнете да ја држите!

Слободен печат

Најлудото интервју во 2020: Српскиот актер Андрија водеше „сериозна дебата“ со свињи (ВИДЕО)

Слободен печат

Како да мирисате како Мадона?

Слободен печат