Tag : Огнен Здравковски

Магазин Магазин слајдер Сцена

Пејачот Огнен Здравковски го победи вирусот, па порача: Чао Корона! (ФОТО)

Васко Спасоски
Младиот пејач Огнен Здравковски преку своите социјални мрежи денеска соопшти дека победил во битката со коронавирусот. Огнен пред повеќе од 14 дена на денот кога...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Софче Џорлева го победи коронавирусот – Нејзиниот син со порака до сите кои се уште не веруваат дека тој постои!

Слободен печат
Младиот пејач Огнен Здравковски уште пред неколку недели објави дека е позитивен на коронавирусот. Во неговата најнова објава на Фејсбук, тој откри дека и неговата...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Нов пар на македонската естрада? Летаат љубовни стрели помеѓу Ноне Неделковска и нејзиниот помлад колега Огнен Здравковски (ФОТО)

Васко Спасоски
Има една стара македонска поговорка, која гласи: „Каде што има дим, таму има и оган“. Епа, очигледно така  може да се објасни ситуацијата помеѓу младиот...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Пејачот Огнен Здравковски е позитивен на ковид-19, но не се откажа од промоција на неговиот нов хит! Главата горе, нема плашење: (ВИДЕО)

Слободен печат
Дека ситуацијата со коронавирусот воопшто не е наивна, говори и тоа што младиот пејач Огнен Здравковски токму на денот на промоција на неговата најнова песна,...