Никола Ристески е новото засилување за ФК Вардар

Никола Ристески потпиша договор на една година со „црвено-црните“/Фото: facebook/FK Vardar

Никола Ристески е нов играч на ФК Вардар, објавија официјална денеска од второлигашкиот клуб.

Ристески е роден е на 20 декември 1996 година и досега ги бранеше боите на ФК Ренова.

Потекнува од фудбалската академија на ФК Вардар со кој потпиша договорот на една година. Ќе го носи дресот со број 13.

Изминатиот викенд Вардар во рамките од петтото коло во Втората лига – Запад одигра нерешено 2:2 со Беса.

Моментно на табелата се наоѓа на шестата позиција со пет бодови, 10 помалку од водечкиот Силекс.

Видео на денот