Никој не ги воочил грешките во дизајнот додека не било предоцна, а сега сите се смеат на овие урнебесни дела (ФОТО)

Некои луѓе се занимават со дизајн иако немаат „око за детали“, а последиците од тоа се урнебесни…

Добриот дизајн често е тешко да се воочи бидејќи е суптилен и елегантен, но затоа пак лошиот дизајн е невозможно да се игнорира.

Некои од примерите на таков дизајн луѓето ги споделија на социјалните мрежи бидејќи не им било јасно како воопшто можат да се случат вакви смешни и урнебесни грешки кои всушност се толку очигледни.

Погледнете ги фотографиите и ќе забележите што се случува кога дизајнерите немаат „око за детали“…

Фото: Твитер
Фото: Твитер
Фото: Твитер
Фото: Твитер
Фото: Твитер
Фото: Твитер
Фото: Твитер
Фото: Твитер
Фото: Твитер
Фото: Твитер
Фото: Твитер
Фото: Твитер
Фото: Твитер
Фото: Твитер
Фото: Твитер
Фото: Твитер
Фото: Твитер
Фото: Твитер
Фото: Твитер
Фото: Твитер
Фото: Твитер
Фото: Твитер

 

Прочитајте и...  Витректомија - микрохируршки зафат за третирање разни повреди на окото

Поврзани вести

ФОТО: Дали британската голферка Луси Робсон е најубавата спортистка на светот

Слободен Печат

Благороден гест: Принцот Вилијам и Кејт Мидлтон со своите наследници испекоа вкусни колачиња

Слободен печат

Џорџ Клуни со нов филм на „Netflix“: Покрај приватните предизвици „Тhe Midnight Sky“ е неговото големо враќање

Слободен Печат

Канје Вест не ѝ остана должен на Анистон, откако таа рече дека не е смешно да се гласа за него

Слободен печат

Што може светот да направи за да се избегнат идни пандемии како КОВИД-19?

Слободен Печат

Дневен хороскоп: Што ви предвидуваат ѕвездите за оваа среда

Слободен печат

Остави Коментар