Ни мама ни тато: Принцот Луис прво кажа „Мери“

профимедиа

Кралското семејство уште еднаш се најде во центарот на вниманието и тоа поради малечкиот Луис (1).

Неговата мајка, војвотката Кејт Мидлтон (37), откри дека еден од првите зборови кои ги изговорил принцот Луис било името Мери, бидејќи домот на Кејт и Вилијам е полн со книги од готвачката Мери Бери, ѕвездата од кулинарското шоу „The Great British Bake Off“, пишува Дејли Мејл.

инстаграм

– Еден од првите зборови кои Луис ги изговори беше Мери бидејќи тој со својата висина е точно на таа висина каде може да ја види книгите за готвење на Мери, кои се наоѓаат на нашата полица со книги во кујната, откри Војвотката.

Принцот Луис е најмладиот син на војводата и војвотката од Кембриџ.

Видео на денот