НЕРЕШЕНИ МИСТЕРИИ: Постои ли богатството на Хитлер, што е Витлеемската ѕвезда…

Светот околу нас е опкружен со многу мистерии, почнувајќи од чудовиштето од Лох Нес, па враќајќи се сè до пророштвата на Нострадамус во подалечната историја.

Постојат многу верувања дека некаде на оваа планета има посмртни останки од исчезнати лица на кои не им се знае трагата, боговите и нивното дискутабилно постоење, остатоци од цивилизации на океанските дна…

Ова се неколку од нив:

Останките на Колумбо

Морепловецот најпрво бил закопан во Шпанија, потоа неговите останки биле пренесени на Хаити, па во Куба, па потоа неговото тело било вратено во Шпанија.

Но, постојат докази дека неговото тело никогаш не било на Хаити и дека всушност таму било телото на неговиот брат Диего. Доминиканската Република бара повторување на ДНК тестот кој го покажал ова.

Прочитајте и...  Гореше стан на вториот кат, три храбри момчиња се искачија и го спасија старецот од сигурна смрт (ВИДЕО)

Изгубеното богатство на Хитлер

Се верува дека Хитлер оставил богатство вредно околу 4 милијарди долари, но никој досега не ги нашол, иако многумина се обидувале. Историчарите сметаат дека парите и вредните предмети се депонирани во банки во повеќе делови од светот.

Исчезнувањето на брод Киклоп

На 4 март 1918 година исчезнал бродот Киклоп. Постојат теории дека исчезнал во близина на Бермудскиот триаголник.

Што е Витлеемската ѕвезда?

Популарната ѕвезда од Библијата долги години е тема на професионалците. Постојат многу теории, меѓу кои и оние дека се работи за НЛО. Според физичарот Јохан Кеплер, тоа било судир на две џуџести планети кои формирале ѕвезда, а според други се работи за комета. И понатаму нема одговор на ова прашање.

Прочитајте и...  Колку се богати жените околу Трамп? Пари од моделинг, брендови и разводи - МНОГУ! (ФОТО)

Дали островот Бимини води до Атлантида?

Атлантида и понатаму е мистерија, а американскиот мистик Едгат Кејс тврдел дека остатоците на овој древен град се наоѓаат во водите околу островот Бимини. За волја на вистината, нуркачи токму на таа локација пронашле камења наредени како патека и се верува дека во тој реон постоела древна цивилизација.

Прочитај повеќе

Две години ги избегнуваше медиумите поради уништеното лице: Познатата актерка е свесна дека претерала со операциите! (ФОТО)

Слободен печат

Гореше стан на вториот кат, три храбри момчиња се искачија и го спасија старецот од сигурна смрт (ВИДЕО)

Слободен печат

Ќерката на познатата ѕвезда од „Беверли Хилс“ е вистинска убавица – Има 18 години и неодоливо потсетува на мајка и! (ФОТО)

Слободен печат

НЕ НИ ПРОБУВАЈТЕ: Жените во овие три хороскопски знаци не можете да ги надмудрите

Слободен печат

Том Круз поради „Невозможна мисија“ гради „Корона-фри“ село: Луѓето на снимање ќе влегуваат преку „балони“

Слободен печат

Направете си комплетен пилинг барем еднаш неделно – Најдобрите домашни пилинзи за вашето тело (РЕЦЕПТИ)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Најплатената славна личност за 2020 – Заработила многу повеќе од Роналдо, Федерер и Меси заедно (ФОТО)

Слободен печат

Како да го проверите квалитетот на прашокот за перење кој го користите?

Слободен печат

Колку се богати жените околу Трамп? Пари од моделинг, брендови и разводи – МНОГУ! (ФОТО)

Слободен печат

Многу важни правила за среќно семејство – Внесете благосостојба и љубов во домот уште денес!

Слободен печат

Канје Вест ќе го плати школувањето на ќерката на Џорџ Флојд

Слободен печат

Не поставувајте сами дијагноза – Еден од најголемите митови за високиот притисок

Слободен печат