Tag : атлантида

Ви Препорачуваме Магазин Магазин слајдер Ретро

Мистеријата на Атлантида: Шест теории за легендарната цивилизација (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
Ниту еден митски поим не е толку мистериозен како што е Атлантида, многу напредна цивилизација која исчезнала пред неколку илјади години. Така барем се претпоставува…...
Забава Магазин

НЕРЕШЕНИ МИСТЕРИИ: Постои ли богатството на Хитлер, што е Витлеемската ѕвезда…

Слободен печат
Постојат многу верувања дека некаде на оваа планета има посмртни останки од исчезнати лица на кои не им се знае трагата, боговите и нивното дискутабилно...