НЕОБИЧЕН ГРАБЕЖ ВО СРБИЈА: Сопственикот на куќата избегал од прозорец, разбојниците останале со празни раце

Три маскирани разбојници во градот Буковац во Србија успеале да влезат во семејниот дом на 71-годишен човек, го нападнале и барале пари од него, објави „Курир.рс“.

Потоа, тие одлучиле дека треба да го затворат во тоалетот, по што продолжиле да бараат пари во куќата. По некое време, тие заминале.

Човекот успеал да излезе во дворот преку прозорецот на тоалетот и да избега, за потоа да повика полиција. Тројцата разбојници не успеале да украдат ништо од куќата, а сопственикот е полесно повреден.

Полицијата во Србија се уште трага по разбојниците.

Прочитајте и...  Црна Гора: Марковиќ тврди дека Кривокапиќ нема визија за предизвици

Прочитај повеќе

Проценка на ЦИА: Путин ќе ги насочи операциите кон оцрнување на Бајден

Слободен печат

Централен регистар демантира: „Не постојат компании регистрирани по етничка основа“

Состојбата со коронавирусот се влошува, можно воведување на нови рестрикции

Родителите на децата до шест години и хронично болните од денеска се враќаат на работа

Слободен печат

Берлин не се согласува со нови услови и критериуми за Скопје, ЕУ со помош од 120 милиони евра

Слободен печат

Во Собранието продолжува седницата за избор на заменици министри

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Времето денеска променливо облачно, попладне дожд и грмежи

Слободен печат

Курсна листа на НБРСМ: Колку чини еврото денеска?

Слободен печат

Филипче: Кротката убавица Бојана како лавица го победи карциномот (ВИДЕО)

Слободен печат

Словенија: Се очекува 60 отсто од населението да се вакцинира кога ќе бидат достапни ковид вакцините

Слободен печат

Апел од шпанската Влада: Жителите на Мадрид да го ограничат движењето

Слободен печат

Голема акција на Европол и ФБИ: Уапсени 179 лица, запленет пола тон дрога и оружје

Слободен печат