Неколку работи кои среќните парови ги прават пред спиење

И додека сите ја споменуваме хигиенската рутина, читањето книги и подготовките за наредниот ден, што е со навиките кои емоционално ве исполнуваат? Како што пишува „Your Tango“, овие навики среќните парови ги прават речиси секоја ноќ пред спиење со цел да ја засилат својата љубов и врска.

Одат на спиење во исто време

Среќните парови, кога обврските им го дозволуваат тоа, одат на спиење во исто време Тоа им дава барем неколку минути пред да заспијат да поразговараат, тоа е времето за физичките контакти кои им недостасуваат во текот на денот и едноставно времето за дополнително зближување.

Фото: Профимедиа

Сите електронски направи ги ставаат на страна

Доколку не сакате да бидете завртени секој на својата страна и бесцелно да лутате по социјалните мрежи, оставете ги мобилните и лаптопите во друга просторија и посветете се еден на друг. Доколку ви е потребен аларм, идеално би било кога би имале часовник со будилник наместо телефонот.

Прочитајте и...  Последните моменти на Бојан од „Амадеус“: Лекарите се собрале околу неговиот кревет, пуштиле песна од бендот и запеале!
Фото: Профимедиа

Знаат да постават ограничувања кон децата

Иако родителите ги сакаат децата и треба да поминуваат време со нив, тоа не значи дека треба на децата да им дозволат да спијат со нив во кревет или слично. Важно е да знаете да поставите граници и покрај родителските обврски да не заборавите и на потребите на партнерот, односно и на вашите.

Поврзани вести

ФОТО: Најпознатата домаќинка Марта Стјуарт (79) покажа како изгледа – Нејзината фотографија воодушеви многумина!

Слободен Печат

Хит серијата „Круна“ им го наруши мирот: Принцот Чарлс и Камила повторно нападнати од јавноста

Слободен Печат

Фризурата на Џенифер Гарнер: Актерката ги насмеа своите фанови со фотографија од детството

Слободен Печат

ФОТО| Никол Шерзингер одлучи да ja продаде луксузната вила за 8 милиони долари: Нејзиниот дом ќе ве остави без здив!

Слободен печат

Последните моменти на Бојан од „Амадеус“: Лекарите се собрале околу неговиот кревет, пуштиле песна од бендот и запеале!

Слободен Печат

Галоски руши рекорди, поддржан и од Дејвид Гета на неговите официјални страници!

Васко Спасоски

Остави Коментар