Tag : спиење

Здравје Магазин Магазин слајдер

Што се случува со нашето тело кога премногу спиеме? Овие проблеми се неминовни!

Слободен Печат
Квалитетниот сон игра важна улога во доброто здравје. Како што не треба да спиете малку, така и премногу сон може да има негативно влијание врз...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Британскиот водител и сопругата ограбени на спиење

Слободен печат
Познатиот британски телевизиски водител Пирс Морган и неговата сопруга Селија биле ограбени во нивната соба додека спиеле во луксузната вила во Франција. Крадците украле пари и накит...
Здравје Магазин Магазин слајдер

Овие намирници го подобруваат расположението: Додадете ги во својата исхрана!

Слободен Печат
Диетичарката Сузи Бурел одлучи да им помогне на сите кои имаат лошо расположение. Всушност, како што тврди таа, постојат пет намирници кои се особено корисни...
Магазин Магазин слајдер Семејство

На стомак, на грб, странично: Стручњаците откриваат која е најздравата поза за спиење

Слободен печат
Позата во која спиеме можеби за нас нема никакво значење, но податоците покажуваат дека една третина од животот го поминуваме во спиење, односно 33 отсто...
Здравје Магазин Магазин слајдер

Не можете да спиете бидејќи ви е премногу топло? Овие работи може да ви помогнат!

Слободен Печат
Добриот сон е важен, но високите температури може да го пореметат тоа. Луѓето треба да целат кон седум до девет часа сон навечер, но и...
Спорт Фудбал

Кристијано Роналдо мисли на сè: Има и личен тренер за спиење

Слободен печат
Кристијано Роналдо целиот свој живот го посвети да биде најдобар и за таа цел не бира средства и начини. Португалскиот репрезентативец мисли на се –...
Магазин Магазин слајдер Семејство

Колку често треба да ја менувате постелнината во летните месеци?

Слободен печат
Во лето повеќе се потиме, а на постелината може да се најдат остатоци од нечистотии и козметички производи....
Здравје Магазин Магазин слајдер

Оваа здрава храна никако не јадете ја пред спиење, за да не останете без сон

Слободен печат
Мрсна храна, тешко месо, но и мрсни сирења и кашкавали, не треба да се јадат пред спиење зашто предизвикуваат несоница и го покачуваат крвниот притисок....
Магазин Магазин слајдер Сцена

Познатите личности и нивните ритуали за пред спиење!

Слободен Печат
Сите ние имаме одредени навики и ритуали кон кои се придржуваме скоро секоја вечер. Ритуалите на познатите личности не се разликуваат многу од нашите, но...
Забава Магазин

Психолозите открија: Ако го сонувате поранешниот партнер, ова е причината!

Васко Спасоски
Според сезнајниот „Гугл“, пребарувањата за „сон и бивш“ драматично се зголемија во последните неколку недели, дури и за неверојатни 2,450 проценти во однос на претходната...