Нејмар го провоцира ПСЖ, виси трансферот во Барселона?

Бразилскиот репрезентативец Нејмар се очекува во текот на денот да пристигне во Париз и веднаш да одржи состанот со директорот на ПСЖ, Леонардо. Темата на разговорот ќе биде желбата на Нејмар да го напушти францускиот тим и да се врати во Барселона.

Тој со своите постапки се обидува да ги натера челниците на екипата конечно да попуштат и да му дозволат да си замине за разумна цена. Нејмар минатиот понеделник не се појави на стартот од подготовките на екипата, наместо тоа, замина во Торино каде заедно со Кристијано Роналдо снимаа реклама за „Најки“. Згора на тоа, Нејмар викендов изјави дека најдрагата победа во кариерата му е триумфот од 6:1 на Барселона токму над ПСЖ.

Прочитајте и...  Барселона го загуби трпението: Последна понуда за Лаутаро

Сепак, за Нејмар доаѓаат лоши вести од Барселона бидејќи се замешаа и шпанските власти. Даночната полиција на Шпанија покрена истрага против Нејмар за неговиот престој во Барселона и дојде до заклучок дека тој на шпанскиот даночен систем му должи 35 милиони евра.

Со овој потег на даночната полиција се компликува неговото враќање во Барселона, а со слични обвинувања Нејмар се соочува и во родниот Бразил каде властите му замрзнаа дел од имотот во вредност од 16 милиони евра.  Причина за тоа е неговиот трансфер од Сантос во Барселона, но во истрагата, Нејмар не е главен осомничен, туку неговиот поранешен клуб и тоа поради финансиски малверзации и затајување на данок.

Прочитај повеќе

Вујовиќ од Загреб си замина поради – круши и цреши

Слободен печат

Премиер лигата ќе размисли дали да ја блокира продажбата на Њукасл

Слободен печат

Барселона го загуби трпението: Последна понуда за Лаутаро

Слободен печат

Попович, Џентри, Карлајл, Дантони… нема да смеат да ги водат екипите во продолжение од сезоната

Слободен печат

Можев да бидам како Меси и Роналдо, ама не сакав

Слободен печат

Конте има супер играчи, но и најлоши резерви во Серија А

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Андонова потпиша нов договор со Леванте

Слободен печат

Милосављев до Периќ: Најдобриот голмански тренер, ментор и животен учител!

Слободен печат

Официјално закажани првите мечеви, повторно Премиер лига од 17 јуни!

Слободен печат

Човекот кој го „пензионираше“ Тајсон, сега работи како шумар! (ВИДЕО)

Слободен печат

Георгиев: Вардар е како Левски и ЦСКА

Слободен печат

Кој ќе биде шампион: Предвидете ги резултатите до крајот на сезоната во „Ла Лига“!

Слободен печат