1 C
Скопје

Неговите зборови и го кршеле срцето – Оваа сурова шега принцезата Дијана никогаш не можела да му ја прости на принцот Чарлс!

Нови детали од кралското семејство и работите кои се случиле во минатото испливуваат на површината речиси секој ден…

Откако се родил принцот Хари, принцот Чарлс се пошегувал на еден специфичен начин, само што не очекувал дека тоа ќе го скрши срцето на принцезата Дијана и ќе ги повреди нејзините чувства.

Фото: Инстаграм

Пред да се разведат Чарлс и Дијана, семејниот живот со нивните синови изгледал прилично блажен. Но денес постојано се појавуваат нови работи кои се случиле, а кои всушност длабоко го поткопале бракот. Многу нови детали се појавија и на самиот почеток на распадот на нивниот брак и по самиот распад.

Фото: Инстаграм

Една работа, освен аферата на принцот Чарлс со Камила Паркер, која го најавила почетокот на крајот меѓу нив се случила уште на роденденот на принцот Хари. Работите наводно биле поврзани со фактот дека принцот Чарлс многу посакувал ќерка.

Прочитајте и...  Принцот Филип имал операција на срцето, закрепнува во болницата

Имено, Чарлс очајнички посакувал второто дете да биде девојче, но Дијана знаела дека ќе добијат син. Извори велат дека таа го чувала во тајност полот на второто дете, но откако Хари бил роден, Чарлс се пошегувал на несоодветен начин.

Фото: Профимедиа

Неговите зборови и го скршиле срцето.

– Чарлс отсекогаш сакаше ќерка, се сеќаваше Дијана во неколку објави.

– Хари беше момче, а неговиот прв коментар беше: О Господе, момче е! Има дури и црвена коса.

Фото: Инстаграм

Принцот Чарлс помислил дека сето тоа ќе се сфати како шега, но принцезата Дијана била повредена, а тешките моменти меѓу нив само се множеле се до распрадот на нивниот брак кој ја дигна целата светска јавност на нозе.

Прочитајте и...  ВИДЕО+ФОТО | Вистинската љубов е уште посилна во тешките времиња: Прекрасни фотографии од венчавката на двајца бездомници

Поврзани вести

Дали „The Gray Man“ ќе биде најскапиот филм на „Netflix“?

Слободен Печат

Некои се вакцинирале и, сепак, се заразиле со коронавирус. Како е можно тоа?

Слободен печат

Британската полиција нема да покрене истрага за шокантното интервју на принцезата Дајана од 1995 година

Слободен Печат

Дневен хороскоп за 5 март: Дајте си малку време

Слободен Печат

Виц на денот: Ручек

Слободен печат

На денешен ден – 5 март

Слободен Печат

Остави Коментар