Не си играјте со нивните нерви – Лицата родени во овој хороскопски знак не простуваат неверство

Во морето од причини поради кои луѓето се смируваат со поранешните партнери своето место го пронајде и хороскопот.

Нормално, се зависи од бројните фактори, но доколку им верувате на карактеристиките на луѓето според хороскопот, Овните, Биковите, Водолијата и Стрелците дефинитивно не се склони кон враќање на старото и еднаш кога ќе ја завршат врската, тешко се враќаат на неа.

Близнаците, Девицата, Јарците и Лавовите не се претерано воодушевени со идејата за враќање на старото, но сепак се отворени за преговори, особено доколку личноста силно се потруди околу тоа и околу нив.

Хороскопските знаци кои најлесно ќе попуштат кога станува збор за давањето на втора шанса се Раковите, Вагата и Скорпијата, а знакот кој важи за најпопустлив и кој е подготвен и на трета и четврта шанса се Рибите.

Прочитајте и...  Исчистете ги дишните патишта со чај од оригано

Рибите се многу емотивни и многу често ќе ја прегазат и својата гордост поради љубовта. Тие се непоправливи романтичари кои најчесто се тешат дека судбината повторно го споила со поранешната љубов.

Прочитај повеќе

Не можете да заспиете? Овој природен лек делува подобро од апчињата за спиење

Слободен печат

Џенифер Анистон разочарана, но и полна со оптимизам: Ние не одиме никаде, никогаш нема да се ослободите од „Пријателите“!

Слободен печат

Почина италијанската комичарка Франка Валери: Пред девет дена го прослави 100-от роденден

Слободен печат

Најголемиот холивудски заводник го скротила само една жена, нејзината смрт никогаш не ја преболел

Слободен печат

Ова лето јадете плодови со сина или со црвена боја

Слободен печат

Витни Хјустон почина пред 8 години, а нејзината смрт сè уште е мистерија: Песните сами ќе ви објаснат и ќе сфатите каде сум

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Во колку часот сте родени? Часот на раѓање ќе ви открие каква личност сте или каква е личноста која ви се допаѓа

Слободен печат

Тања Савиќ очајна откако маж ѝ ги однесе децата во Австралија без нејзино знаење: Пет дена не сум ги слушнала синовите

Слободен печат

Најубавите мисли од Моника Белучи: Не треба да ги мразите луѓето кои ви завидуваат, тие признаваат дека сте подобри

Слободен печат

Дива свиња на нудист му го украла лаптопот, па гол ја бркал по излетничкото место (ФОТО)

Слободен печат

Андрија Милошевиќ не е само шегаџија: Ја покажа и својата романтична страна

Слободен печат

Коронавирус: Зошто луѓето веќе не се толку загрижени за смртните случаи и за бројот на заболени?

Слободен Печат