Народна банка продава возила по багателни цени – Слободен печат
ВестиЕкономија

Народна банка продава возила по багателни цени

Станува збор за четири возила Ауди А6, Форд Мондео, Фолксваген Кеди и Цитроен Ц4.

Народната банка објави оглас за продажба на подвижен имот – моторни возила по пат на усно јавно наддавање кое ќе се оддржи на 23.07.2019 година.

Станува збор за четири возила Ауди А6, Форд Мондео, Фолксваген Кеди и Цитроен Ц4 кои имаат „багателна“ почетна цена.

– Сите заинтересирани лица можат да ги разгледаат моторните возила секој работен ден почнувајќи од 27.06.2019 година во период од 11:00 до 13:00 часот. За разгледување на автомобилите заинтересираните може да се обратат на телефонскиот број 02/3108-106 или 02/3108-416 – соопшти НБРСМ.

Заинтересираните лица кои ќе учествуваат на јавното наддавање треба да пополнат пријава за учество, која е достапна на веб-страницата на Народната банка на Република Северна Македонија (http://www.nbrm.mk), или да ја подигнат од архивата на Народната банка на Република Северна Македонија.

За повеќе информации можете да го погледнете огласот објавен од страна на Народната банка.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close