Tag : автомобили

Вести Економија

Историски план на Макрон: Осум милијарди евра помош за производителите на автомобили

Слободен печат
Францускиот претседател Емануел Макрон претстави „историски план” за помош од осум милијарди евра на производителите на автомобили, значително погодени од последиците од пандемијата. Тие пари...
Вести Скопје

Невидена гужва за влез во Скопје (ФОТО)

Слободен печат
Улиците на Скопје, како и на влезот на градот сабајлево беа преполни, кога граѓаните после продолжениот викенд почнаа да се враќаат на работа. Метежот можеше...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Погледнете само дел од возниот парк на Лепа Брена и нејзиното семејство (ФОТО)

Васко Спасоски
Пејачката Лепа Брена и нејзиниот сопруг Боба Живоиновиќ поседуваат вистински возни парк, а во еден ден дури четири различни автомобили излегоа од дворот на нивната...
Спорт Фудбал

Ѕвездите на Арсенал едвај ги дочекаа тренинзите за да се пофалат со своите „ѕверки“ (ВИДЕО)

Зоран Спасоски
Англиската Влада им дозволи на спортските екипи да имаат групни тренинзи, а тоа со нетрпение го очекува фудбалските премиерлигаши кои планираат до крајот на јули...
Вести Економија

Акционерите на „Фиат“, „Крајслер“ и „Пежо“ нема да поделат дивиденда

Слободен печат
Поради напалената продажба на автомобили од почетокот на годинава како резултат на намалената побарувачка предизвикана од корона кризата управните одбори на автомобилските компании „Фиат“, „Крајслер“ и „Пежо”...
Вести Економија

Продажбата на автомобили во Шпанија во април на најниско ниво за 20 години

Слободен печат
Асоцијацијата на производители на автомобили „Анфак” соопшти дека изминатиот месец поради мерките што ја блокираа економијата во земјата речиси и да немало продажба на автомобили. Регистрациите...
Вести Живот Забава Магазин Свет Слајдер Филм и ТВ

Генијално: Поради коронакризата, Литванците го претворија најголемиот аеродром во спектакуларно кино (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат.
Додека товарен авион одлета од писта на аеродромот VNO во четвртокот во Вилниус, на растоjaние од само сто метри, поголем број луѓе гледаа филм од...
Хроника

Уапсен стружанец кој за време на полициски час опожарил две возила

Слободен печат
Во село Делогожда, струшко вчера од полициски службеници од Полициска станица Струга, за време на забраната за движење, бил лишен од слобода Д.Ж.(48), поради постоење...
Вести Економија

Околу пет милиони работници остануваат без работа во автомобилската индустрија

Слободен печат
Производството на автомобили оваа година би можело да биде 20 отсто помалку. Заради пандемијата ќе бидат направени вкупно 71 милион патнички возила во светот, но...
Вести Економија

Акциите на Тесла пораснаа за над 10 проценти

Слободен печат
Откако компанијата Тесла соопшти дека во првиот квартал од годината реализирала продажба на 88.400 автомобили, ваквата информација ги катапултираше нејзините акции кои веднаш забележаа пораст...