Направете сами велигденско дрво на среќата: Едноставна декорација која внесува радост во домот! (ВИДЕО)

Време имате колку што сакате, па така оваа година нема изговори вашиот дом да не биде совршено декориран за празникот. Велигден се ближи, а ние ви предлагаме да го направите дрвото на среќата кое ќе го развесели вашиот дом и ќе внесе добра енергија.

Со ова дрво ќе го внесете празничниот дух во вашиот дом, а за негово правење потребни ви се само неколку работи. Една гранка, малку фарба, пластични јајца и саксија. Употребете ја имагинацијата и креирајте дрвце по ваш вкус.

Наш предлог е да биде што пошарено, а покрај јајцата можете да додадете и украси во облик на зајчиња, пилиња… се што ќе ви падне на памет, а асоцира на Велигден. Повеќе од овие украси можете сами да ги направите со малку труд и едноставни алатки.

Погледнете го ова едноставно видео кое покажува како сами да ја направите декорацијата (пиштолот за силиконски лепак може да се најде во продавниците за техника по износ од околу 300 денари, но доколку не сте во можност да купите во моментов, пробајте со обичен супер-лепак или лепак за текстил):

Прочитајте и...  Викторија Бекам после 10 години се насмеа: Нејзиниот син објави слика на која сите гледаат во нејзините заби! (ФОТО)

Погледнете ги и фотографиите од луѓе ширум светот кои веќе го направија ова велигденско дрвце и пронајдете идеи за украсување во вашиот дом:

View this post on Instagram

Easter Trees At The Ready . Priorities this morning . Gardening and painting can wait, my family traditions are way more important. Ever heard of an Easter tree? We’re not religious but love celebrating Easter to the extreme. Handed down from my grandma and mum I have inherited more Easter tree decorations than I know that to do with. Two trees created and the box of decorations is still half full. This fluffy experience is going to be hard to top today. . . . . . . . . . . . . . . . #myhousethismonth #myrenostory #myrenovatedreality #storyofmyhome #renovationstory #myhomevibe #myhomedecor #myperiodhomestyle #livingroomdecor #eastertree #postitandsmile #easter #easterdecor #sundayvibes #myhousedownsouth #myseasonalstyling

A post shared by Renovating house to home (@renovating_house_2_home) on

Прочитај повеќе

Се сеќавате на Алка Вуица? Жареше и палеше на југословенската сцена, па ја снема – денеска нема да ја препознаете! (ФОТО)

Васко Спасоски

Викторија Бекам после 10 години се насмеа: Нејзиниот син објави слика на која сите гледаат во нејзините заби! (ФОТО)

Слободен Печат

Златни бјути трикови од кујната: Еве како веднаш да ја поправите беживотната и испукана коса!

Слободен печат

Тони Брекстон објави селфи, луѓето не можат да поверуваат како изгледа во бикини на 52 години (ФОТО)

Слободен печат

Трик од искусните: Како да ја сочувате свежината на лебот

Слободен печат

Теорија на заговор: Хари не е таткото на детето на Меган?

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Авторката на „Хари Потер“ објави нова бесплатна онлајн книга за децата во карантин

Слободен печат

Одлична идеја за денешниот ручек – Пилешко во сос од павлака (РЕЦЕПТ)

Слободен печат

Бочели: Целото мое семејство имаше коронавирус, тоа беше ужасно – ние имавме среќа!

Слободен печат

Се избричил првпат по 10 години, неговата сопруга шокирана! (ВИДЕО)

Слободен печат

Маја, Адријана, Билјана и Весна, жени со јасна визија  

Ј.К.Д

Едноставен трик со кој јагодите нема да ви скапуваат

Слободен печат