• дрво

ВИДЕО | Руска инфлуенсерка протерана од Бали, се фотографирала гола на свето дрво

Руска инфлуенсерка и нејзиниот сопруг биле протерани од островот Бали бидејќи таа се фотографирала гола на свето дрво и со тоа ги прекршила локалните културни обичаи, соопштија индонезиските власти. Алина Фазлеева, која има илјадници следбеници на Инстаграм, позирала гола на 700-годишно дрво банана (бенгалска смоква) на местото на храмот во округот Табанан. Фотографијата, која ја …

ВИДЕО | Руска инфлуенсерка протерана од Бали, се фотографирала гола на свето дрво Read More »