18.8 C
Скопје

Tag : радост

Жена Магазин Магазин слајдер Семејство

ФОТО | Во нејзината утроба носела десет бебиња: Жосиаме Ситол стана мајка на седум момчиња и три девојчиња

Слободен печат
Триесет и седум годишна жена родила десет бебиња, а со тоа постави и светски рекорд, подобрувајќи го претходниот на Халима Сисе од Мароко која родила...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Радост во кралското семејство: Принцезата Беатрис е бремена

Слободен печат
Внуката на кралицата Елизабета и нејзиниот сопруг Едуардо Мапели се пресреќни што оваа година ќе се остварат во најубавата животна улога… Принцезата Беатрис е бремена...
Вести Македонија Слајдер

Радост во семејството на спикерот Џафери, доби уште едно внуче

Слободен печат
Спикерот Талат Џафери доби уште едно внуче, внуката Ајола. Тој оваа радосна вест ја сподели со јавноста, објавувајќи ја на својот фејсбук профил. – Дедо...
Вести Македонија Слајдер

ВИДЕО| Пендаровски : Сите ние заслужуваме многу повеќе радост и среќа!

Оваа 2020 година беше една од најтешките години од македонската независност. Ја поминавме во постојана тензија помеѓу стравот и надежта, порача претседателот Стево Пендаровски во...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Ѕвездите на „Пријатели“ играа билијард и слатко ги насмеаа сите: Џенифер се нервира, додека Кортни скока од радост (ВИДЕО)

Слободен печат
Џенифер немаше среќа, па се обиде да ја оправда својата лоша игра… Ѕвездите од серијата „Пријатели“, Џенифер Анистон (51) и Кортни Кокс (56), одиграа партија билијард, а сите...
Магазин Семејство

Направете сами велигденско дрво на среќата: Едноставна декорација која внесува радост во домот! (ВИДЕО)

Слободен печат
Време имате колку што сакате, па така оваа година нема изговори вашиот дом да не биде совршено декориран за празникот. Велигден се ближи, а ние...
Вести Македонија

Џафери: Енергија на радост, верба и надеж што ја носат празниците нека биде силата што ќе не води мудро низ предизвиците

МИА Агенција
Претседателот на Собранието Талат Џафери, во чест на големиот празник Христовото раѓање – Божик, од свое лично име и од име на пратениците на Собранието...
Хороскоп

Хороскоп за вторник 31 декември – Биковите ги очекува радост, Девицата ќе има проблем со некој близок

Слободен печат
Овен  Пријатните случувања влијаат на ослободувањето на напнатоста и заборавањето на проблемите. Доаѓате до сознание дека сте се нервирале беспотребно и сакате да се промените....
Еспресо Шоу биз

Вака изгледа поканата за свадбата на деценијата! (ВИДЕО)

Слободен Печат
Во вилата на Ражнатовиќ во Дедиње се слави на големо! Семејствата Ражнатовиќ и Родиќ привршуваат со последните подготовки пред големата свадба. Утре Вељко и Богдана...