Наоми Кемпбел за 50-от роденден позира гола во метро – годините не ѝ можат ништо! (ФОТО) (+16)

Некогашниот топ-модел Наоми Кемпбел (50) се соблече гола за потребите на снимањето во метрото во Њујорк, а сликата е од февруари 2019 година и објавена е во црно-бела резолуција на официјалната инстаграм-страна на Валентино.

Кембел во април прослави 34 години од својата кариера во модната индустрија за време на која имала безброј модни ревии, красела повеќе од 800 насловни, гостувала во бројни емисии и видео спотови, а минатата година стана и новото заштитно лице на Шанел.

Фото: Инстаграм

– Ми рекоа дека ќе траам само 11 години, но еве ме денес славам 33 години во модната индустрија. Се чувствувам благословена и исклучително благодарна на Бога. Благодарам на мојата мајка Валери Морис што веруваше во моите соништа уште како 3-годишно девојче и што ми дозволи да бидам тоа што сум. Твојата љубов и подршка беа покрај мене и во добрите и во лошите времиња. Те сакам мамо – напиша Наоми на социјалните мрежи.

Прочитајте и...  Среќните парови ги имаат овие 10 навики: Ако се пронајдете во барем 3, вие сте на вистинскиот пат!
Фото: Инстаграм

Прочитај повеќе

Виц на денот: Професори

Слободен печат

Телото ги разоткрива: 12 чудни симптоми поврзани со високо ниво на стрес

Слободен печат

Антониа Гиговска порасна: Погледнете какви фотки сподели на Инстаграм! (ФОТО)

Слободен печат

Среќните парови ги имаат овие 10 навики: Ако се пронајдете во барем 3, вие сте на вистинскиот пат!

Слободен печат

Иако неговиот лик почина во првиот дел, Расел Кроу се надева дека ќе заигра во продолжението на „Гладијатор“

Слободен печат

Италијанскиот милионер и манекенка на магичен начин открија дека чекаат девојче! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

Прочитај повеќе

„Deep Purple“ објавија нова песна: Слушнете ја „Nothing at All” (ВИДЕО)

Слободен печат

Откако јавно призна дека го изневерила, Вил Смит реши да ја почасти сопругата

Слободен печат

Детали за смртта на актерката Наја Ривера: „Го спасила синот, но не и себе“

Слободен печат

Нема да ја препознаете: Пејачката и водителка, Бојана си го смени имиџот! (ФОТО)

Васко Спасоски

Детаљ број еден за ова лето: Најженствениот моден додаток! (ФОТО)

Слободен печат

Татко и син: Ова е доказ дека крвта не е вода, погледнете го синот на Вељко Ражнатовиќ! (ФОТО)

Васко Спасоски