• метро

ВИДЕО | Боно Вокс одржа концерт во метро во Киев: Со него пееја и украински војници

Легендарниот пејач Боно Вокс одржа концерт на метро станицата Хрешчатик во Киев, среде руската инвазија на Украина. Боно настапуваше со својот бенд „ЈуТу“. Тие ги изведоа култните хитови „With or Without You“, „Angel Of Harlem“ и други, а публиката пееше со нив, заборавајќи на неколку минути на ужасите на војната и страдањата што ги доживуваат …

ВИДЕО | Боно Вокс одржа концерт во метро во Киев: Со него пееја и украински војници Read More »