Tag : метро

Магазин Магазин слајдер Сцена

Наоми Кемпбел за 50-от роденден позира гола во метро – годините не ѝ можат ништо! (ФОТО) (+16)

Васко Спасоски
Некогашниот топ-модел Наоми Кемпбел (50) се соблече гола за потребите на снимањето во метрото во Њујорк, а сликата е од февруари 2019 година и објавена...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Наоми Кемпбел повторно ја изненади јавноста: Сликите од манекенката како гола се вози во метро, го заобиколија светот! (ФОТО)

Слободен Печат
Наоми Кемпбел повторно го изненади светот и покажа дека е непокорлива, дури и со своите 50 години кои ги наполни вчера. Токму на нејзинитот јубилеен...
Забава Магазин

Мистериозни места кои знаеме дека постојат, но речиси никој ги нема посетено! (ФОТО)

Слободен печат
Кога и да слушнеме дека нешто е забрането, веднаш се јавува потреба да видиме што е тоа, но во светот постојат многу мистериозни места во...
Вести Свет

Бројот на боледувања кај возачите на париското метро зголемен за три пати од лани

Слободен печат
Споредено со истиот период минатата година, бројот на боледувањата е тројно зголемен меѓу возачите на метрото, според информациите објавени од весникот Паризиен и потврдени од...
Вести Свет

Терористот кој постави бомба во метрото во Санкт Петербург осуден на доживотен затвор

Слободен печат
Аброр Азимов е прогласен за виновен за терористички напад кој го изврши на 3 април 2017 година, кога во метрото во Санкт Петербург експлодираше бомба...
Вести Свет

ГИ ЗАМЕНИ БЛИНДИРАНИТЕ ВОЗИЛА: Путин како „обичен“ граѓанин на Москва се повозе со новото метро (ФОТО)

Слободен печат
Претседателот на Русија, Владимир Путин, свечено ја отвори првата линија на надземното метро во Москва, додека градоначалникот традиционално му ја поклони картичката „Тројка“, за патување...
Вести Свет

Париз: Затворени метро станици поради „можни демонстрации на „Жолтите елеци“

Слободен печат
Многу станици на париското метро по барање на префектурата се затворени повторно како превентивна мерка од евентуални демонстрации на жолтите елеци, јави дописникот на МИА....
Вести Ви Препорачуваме Свет

ПАРИТЕ, МОЌТА И СЛАВАТА НЕ ГО ПРОМЕНИЛЕ: Претседателот на Австрија повторно сликан како се вози со метро (ФОТО)

Слободен печат
Претседателот на Австрија Александар Ван Дер Белен повторно ја воодушеви јавноста и покажа дека положбата, моќта и славата не го промениле. Тој е фатен на...
Вести Свет

Делумно отворено метрото и некои продавници во Хонг Конг

МИА Агенција
Метрото во Хонг Конг денеска е делумно отворено, а повеќето станици останаа затворени поради вчерашните протести. Насилните протести ескалираа откако лидерката на кинеската територија Кери...
Вести Свет

ПРОДОЛЖУВААТ ПРОТЕСТИТЕ ВО ХОНГКОНГ: Синоќа 31 лице повредено, метрото затворено

Слободен печат
Во синоќешните судири на протестите во Хонг Конг повредени се 31 лице, од кои две сериозно. Операторот на метрото „МТР Корп” соопшти дека мрежата, нив...