Најубавата Југословенка и денес е ЖЕНА ИПОЛ – Поради голите фотки не успеа да биде Мис на светот! (ФОТО)

Бернарда Маровт беше прогласена за најубава мисица на поранешна Југославија, а иако поради разголените фотки остана без титулата Мис на светот, нејзината убавина до денес не избледела.

Атрактивната Словенка денес е многу активна на Инстаграм, а нејзините фотографии докажуваат дека и на прагот на шестата деценија изгледа сензационално.

Неодамна имаше и манекенски ангажман. Таа сними кампања за мариборската дизајнерка на чевли Ингрид Логар.

Мис на Југославија стана во 1983 година, а беше на пат да стане и најубавата жена во светот. Влезе во првите 25 на светскиот избор за Мис во Лондон каде беше и фаворитка, но еден скандал ја чинеше титула.

Во магазинот „Старт“ беа објавени нејзини разголени фотографии поради кои остана без прилика да биде прогласена за Мис на светот. Организаторите дознаа за фотографиите па така таа беше дисфалификувана.

Тој примерок од магазинот „Старт“ бил продаден во дури 350.000 примероци, а во Лондон беше прогласена за Мис фотогеничност.

Прочитајте и...  Со овој раствор ќе си ги спасите растенијата кои почнале да венеат: Феноменален трик од искусни билкари!

Прочитај повеќе

Еднодневно издание на Д Фестивал во Дојран

Слободен печат

Софија Милошевиќ остро возврати на нападите на Инстаграм: Сите сме различни и во тоа лежи убавината на светот!

Слободен печат

Не е лесно да ја импресионирате свекрвата: Обидете се со Свекрвина торта

Слободен печат

9 соби, 16 бањи и шипки за стриптиз! Погледнете ја новата палата на Меган и Хари вредна 14,6 милиони долари (ФОТО)

Слободен печат

Дознал дека сопругата го изневерува со помош на Гугл мапс

Слободен печат

Дејвид Бекам со децата на одмор во Грција, Викторија не е со нив

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

7 најдобри астро комбинации за брак: Дали сте меѓу нив?

Слободен печат

Шерон Стоун: Ја измамив смртта трипати! Како ќе умрам следниот пат?

Слободен печат

Шон Конери е избран за најдобриот Џејмс Бонд во историјата (ФОТО)

Слободен печат

ФАСТ-тест – за брзо препознавање на мозочен удар

Слободен печат

Хороскоп за 13 август: Животот е убав за оние што знаат да го живеат

Слободен печат

За шест години проживеа како за шест животи: Неверојатниот подем и пад на Жан Мишел Баскија (ФОТО/ВИДЕО)

В.Т.