7.1 C
Скопје

Најлесниот начин со кој ќе ги исчистите загорените тенџериња и тави

Ништо не може да го упропасти уживањето во омиленото јадење, како загореното тенџере или тавче кое потоа морате да го триете, триете и триете… Миењето на загорен сад е вистинска ноќна мора, но благодарение на еден трик кој кружи на социјалните мрежи, сега тоа ќе биде многу полесно.

„Ставете една таблета за машина за садови во садот и прелијте ја со врела вода. Оставете го така садот преку ноќ и наутро ќе нема што да чистите“, велат оние кои веќе го пробале овој трик.

Некои дури велат дека не е потребно ниту толку долго време, дека таблетата побрзо делува.

Оние кои го пробале овој трик се воодушевени и им се заблагодаруваат на оние кои го споделиле овој трик.

Прочитајте и...  ФОТО | Хит на социјалните мрежи: Некој од Град Скопје одлучил да го фотошопира Берни Сандерс на скопските клупи

Поврзани вести

Џорџ Клуни поставува рекорди: „Полноќно небо“ се најде меѓу најгледаните филмови на сите времиња

Слободен печат

Најмалку 50 отсто од заразата со ковид-19 ја пренесуваат луѓе без симптоми

Слободен печат

Вакво нешто сигурно не сте виделе: Не постои збор со кој би се опишал фустанот на Карди Би

Слободен печат

Со следниот тест откријте колку е стар вашиот мозок и како работи

Слободен печат

Весна Петрушевска: Никој не прашува како жртвата на сексуално насилство ќе се крене на нозе

Ј.К.Д.

ФОТО | Биле страв и трепет и никој не можел да ги надмудри како војни стратези: Ова се најмоќните кралици воини

Слободен печат

Остави Коментар