Најдобар играч во Премиер лигата е Ван Дајк

Дефанзивецот на Ливерпул, Вирџил ван Дијк беше избран како број еден играч во англиската Премиер лига оваа сезона.

Холанѓанецот беше избран од неговите колеги и е уште еден фудбалер на клубот од Мерсисајд, кој го освои трофејот по Мохамед Салах минатата сезона.

Ван Дајк доби околу 56 отсто од гласовите, а во првите 3 се најдоа и Рахим Стирлинг (26%) и Хун-мин Сон (7%).

Во меѓувреме, четири играчи на Ливерпул се најдоа во идеалниот тим на годината – Вирџил ван Дијк, Ендру Робертсон, Садио Мане и Трент Александар-Арнолд.

Прочитајте и...  Покетино, Куман и Чави меѓу кандидатите за тренер на Барса!

Прочитај повеќе

Вардар и Еурофарм Пелистер убедливи пред финалната битка за трофејот!

Слободен печат

„Ауфидерзен“ Барса: Гол-машината Баерн броеше до ОСУМ! (ВИДЕО)

Слободен печат

Покетино, Куман и Чави меѓу кандидатите за тренер на Барса!

Слободен печат

У19: Се крои националниот состав пред настапот на ЕП 2022

Слободен печат

Непосредно пред дуелот со Баерн: Умтити позитивен на коронавирус!

Слободен печат

Јан Вертонген ја освежи одбраната на Бенфика (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Металург преку Струга си обезбеди место во „малото“ финале!

Слободен печат

Танушев му донесе бод на Пелистер против Силекс

Слободен печат

Плата од шест милиони евра, Ибрахимовиќ останува во Милан

Слободен печат

Обложувач погоди 12 парови и го чекаше уште Атлетико за голема добивка! (ФОТО)

Слободен печат

Евролига: Антиќ во тимот на деценијата на Олимпијакос! (ВИДЕО)

Слободен печат

Одлична партија на Митревски од 15 одбрани против Адемар Леон

Слободен печат