22 C
Скопје

Tag : ПРЕМИЕР

Вести Регион

Поранешен италијански премиер снимен со таен агент додека се обидува да го смени неговиот наследник

Горан Наумовски
На италијанската телевизија РАИ, во рамките на добро познатата емисија „Репорт“, која се занимава со истражувачко новинарство, е прикажано видео запис во кој се гледа...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | Твитерџиите погодуваат на кого личи Тони Блер: Новата фризура на поранешниот британски премиер хит на социјалните мрежи

Слободен печат
Се чини дека затворањето поради пандемијата на вирусот корона го погоди и поранешниот британски премиер Тони Блер, кој како и многу други граѓани долго време...
Вести Ви Препорачуваме Регион

ВИДЕО | Андоновиќ: Денеска ќе биде познат исходот од изборите во Албанија – Рама во водство

Слободен печат
 Денеска треба да бидат објавени официјалните резултати од изборите во Албанија одржани минатиот викенд, кои се клучни за евроинтеграциите на државата и кои беа одржани...
Вести Свет

Тајландскиот премиер казнет 190 долари за неносење на маска

Слободен печат
Тајландскиот премиер Прајут Чан-Оча денеска бил казнет затоа што не носел маска, откако стапија на сила новите ограничувања за коронавирусот во обидот да се спречи...
Вести Регион

Даниел Митов најверојатно ќе биде номиниран за нов бугарски премиер од партијата ГЕРБ, тврдат бугарски медиуми

Слободен печат
Даниел Митов најверојатно ќе биде  номиниран за нов бугарски премиер од партијата ГЕРБ, која доби најмногу гласови на парламентарните избори.Тоа го тврди бугарскиот весник „24...
Вести Регион Слајдер

Борисов: Ќе предложам друг кандидат за премиер со јасна НАТО и европска ориентација

Слободен печат
Бугарскиот премиер и лидер на ГЕРБ Бојко Борисов ќе предложи друг кандидат за претседател на владата по парламентарните избори во Бугарија. Ова тој самиот го...
Вести Свет

„Хаотична ситуација“: Холандскиот премиер во сериозни проблеми заради лажење на парламентот

Слободен печат
Холандскиот премиер Марк Руте е во сериозни проблеми откако го дезинформираше парламентот и се обиде да премести недоверлив пратеник на друга позиција, јави ДПА. Руте...
Вести Свет Слајдер

Словачка доби нов премиер, ставен крај на политичката криза

Горан Наумовски
Денес, претседателката на Словачка, Зузана Чапутова, го назначи Едуард Хегер за нов премиер, со што стави крај на едномесечната политичка криза во таа земја. Хегер...
Живот Магазин Магазин слајдер Сцена

Џенифер Аркури откри сочни детали за врската со британскиот премиер: Четири години му бев љубовница на Џонсон, го викав Александар Велики

Слободен печат
Американката открила дека првпат имале сексуален однос на церемонијата на отворањето на Параолимписките игри 2012 година, по што Борис Џонсон отишол да седне до тогашната...
Вести Свет

Австралиската влада пред реконструкција по скандалите за сексуално вознемирување и дискриминација

Слободен печат
Австралискиот премиер Скот Морисон денеска најави реконструкција на Владата по низата скандали за сексуално вознемирување и дискриминација. Питер Датон ќе биде министер за одбрана на...