На „Табановце“ уапсен насилен камионџија од Грција

Табановце / Фото: Слободен печат - Драган Митрески

На 18.05.2022 околу 21.30 часот на граничен премин „Табановце“, полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода Н.Н.(42) од Република Грција. Тој се однесувал агресивно и физички нападнал царински службеник кој вршел царинска контрола на неговиот камион со кој пристигнал на преминот. Н.Н. бил приведен во полициска станица и по целосно докумнетирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

ВИДЕО | Километарски колони и гужви на Табановце за влез во земјата

Видео на денот