• табановце

На Табановце за влез во државата се чека околу 40 минути

Поради зголемена фреквенција на возила, на граничниот премин Табановце за влез во државата се чека околу 40 минути, а на останатите гранични премини нема подолги задржувања за влез и излез од државата. Како што соопшти Автомотосојузот на Македонија (АМСМ), сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по претежно суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните …

На Табановце за влез во државата се чека околу 40 минути Read More »