Tag : табановце

Вести Македонија

Од утрово до 14 часот вкупно 79 македонски државјани излегле на ГП Табановце

Бојана Нојиќ
 Во текот на денешниот ден од 6:00 часот до 14:00 часот на излез од Граничниот премин Табановце имало 79 македонски државјани, соопштија денеска од МВР....
Вести Македонија

Утрово затворен граничниот премин „Пелинце“

Слободен печат
Утрово од 7 часот затворен е граничниот премин „Пелинце“ кон Србија за возила и патници. Ваквата одлука доаѓа откако соседна Србија донесе одлука за преземање...
Вести Македонија

ВО ЖИВО: Спасовски и Филипче на ГП „Табановце“ во проверка на системот за превенција од коронавирус

Слободен печат
Претседателот на Владата, Оливер Спасовски и министерот за здравство Венко Филипче денеска ќе го посетат граничниот премин „Табановце“. Целта на посетата, како што информираат од...
Вести Македонија Слајдер

Спасовски и Филипче на ГП „Табановце“ во проверка на ситстемот за превенција од коронавирус

Слободен печат
Претседателот на Владата, Оливер Спасовски и министерот за здравство Венко Филипче денеска ќе го посетат граничниот премин Табановце. Целта на посетата, како што информираат од...
Хроника

Апсење на граничниот премин „Табановце“

Двајца патници се уапсени вчера на граничниот премин „Табановце“. Од полицијата велат дека по извршена контрола утврдено е дека еден од уапсените сакал да ја...
Хроника

Откриени четворица мигранти во воз на Табановце

Слободен печат
Четворица мигранти од Авганистан ноќеска се откриени на граничниот премин Табановце во вагон на товарен воз кој сообраќал кон Унгарија. Министерството за внатрешни работи соопшти...
Вести Хроника

Уапсени двајца бегалци на правдата

Вчера на ганичниот премин „Табановце“, при пасошка контрола било констатирано дека Г.Д.(60) од Скопје се наоѓа на „СТОП“ листата за издржување казна затвор. Тој бил...
Вести Македонија

ХАОС НА ТАБАНОВЦЕ: Колони возила чекаат за влез во Србија

Слободен печат
Долги колони возила чекаат да ја поминат границата македонско-српската граница. Како што јавува читател на „Слободен печат“, за влез во Србија се чека повеќе од...
Вести Регион

Србија бара подобри решенија за преминот Прешево-Табановце

МИА Агенција
Царините на Србија и Македонија интензивно работат на подобрување на одредени аспекти на заедничката контрола на граничниот премин Прешево-Табановце, изјави денеска заменик директор на Царинската...
Вести Хроника

Уапсен бегалец од Интерпол на „Табановце“

Синоќа на граничниот премин „Табановце“ е уапсен српски државјанин кој бил баран од Интерпол. Станува збор за А.Р. (37) од Република Србија кој се наоѓал...