На принцот Чарлс конечно му се „смешка“ круната: Британската кралица со овој гест најави брза промена на престолот! (ВИДЕО)

Принцот од Велс ќе има клучна задача која покажува дека се припрема да стане крал. Кралицата Елизабета Втора сеуште има преполн распоред на кралски должности. Меѓутоа, последните неколку години се повеќе кралски обврски му делегира на својот наследник, принцот Чарлс. Ова е значаен гест кој принцот Чарлс ќе го направи во име на кралицата во Неделата на сеќавањата.

Во својата 93-та година од животот, кралицата покажува мали знаци на успорување, но природно е да почне да дели некои свои кралски должности со помладите членови на семејството. Принцот Чарлс (70), е следниот крал на Британија и се спрема еден ден да ја земе улогата на својата мајка.

Оваа недела, на 10-ти ноември, Кралското семејство ќе се собере во Вајтхол на традиционалната прослава во Неделата на сеќавањата. За време на церемонијата, принцот од Велс ќе положи венец во име на кралицата. Кралицата е на тронот 67 години и е монарх кој најдолго има владеено во историјата на Британија. За време на нејзиното владеење, кралицата за Неделата на сеќавањата има положено 65 венци.

Прочитајте и...  Убавината скапо ја чинела, поради силните третмани косата ѝ опаднала, бубрезите ѝ откажале, а починала во болки!

Меѓутоа, последните неколку години принцот Чарлс ја замени својата мајка која ја пратеше постапката од ближниот балкон на Министерството за надворешни работи и Комонвелт.

Прочитај повеќе

Емотивно видео од најмалата ќерка на Коби Брајант: Тато секогаш ќе те сака!

Слободен Печат

Актерите од „Игра на тронови“ ќе станат родители: Оваа серија дефинитивно ни донесе многу среќа! (ФОТО)

Слободен Печат

Бред Пит проговори за врската со манекенката Никол: Конечно се чувствувам сакан!

Слободен Печат

Убавината скапо ја чинела, поради силните третмани косата ѝ опаднала, бубрезите ѝ откажале, а починала во болки!

Слободен печат

Рита Ора со провокативни комбинации прошета во Милано: Пејачката ги истакна атрибутите и засени манекенките! (ФОТО)

Слободен Печат

„Како се сакаа две будали“: Емотивна љубовна приказна на најубавата глумица на поранешна Југославија

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Разговор со Елена Тодоровска, портретист: Секој портрет е приказна сама за себе  

Ј.К.Д

Да не сте ни помислиле на вашето куче или маче да им давате од оваа храна!

Слободен печат

Седум вида на млеко кои не сте знаеле дека постојат, а направени се од билки!

Слободен Печат

Пет важни работи за менопаузата што секоја жена треба да ги знае

Слободен печат

Многу нејзини колешки ги „проголтаа“ годините: Сопственичката на хитот „Boys, Boys, Boys“ и на 52 години е „бомба“ (ФОТО)

Васко Спасоски

Секое јадење ќе го направите повкусно со советот на Џејми Оливер

Слободен печат