На Червар македонските судии му се виновни за поразот: Да му е..м мајката безобразна

Најдобрите македонски судии, Славе Николов и Ѓорѓи Начевски го судеа големото финале помеѓу Шпанија и Хрватска, и оддлично си ја завршија работата, но така не помисли селекторот на Хрватска.

Хрватите во последната минута при негатива од еден гол (21:20) имаа можност за израмнување, но Игор Карачиќ направи очигледна грешка во чекори и македонските судии, поточно Ѓорѓи Начевски, им ја одзедоа топката на „коцкестите“ по што Шпанија постигна гол и ја завери победата.

Червар веднаш побара тајм аут а камерите го уловија неговиот говор во кој го обвини судијата Начевски за поразот.

„Отиде времето… Ни ја украде топката, да му е… мајката безобразна… Ајде да го завршиме нападот што побрзо“, им рече Червар на ракометарите .

Прочитајте и...  Димитриевиќ и Хувентуд со пресврт го совладаа Партизан

Поврзани вести

Адеми со два гола го однесе Динамо Загреб во Лигата на Европа (ВИДЕО)

Слободен печат

Ќе уживаме во дуелот на двајцата најдобри фудбалери на светот

Слободен печат

НБА ќе стартува во јануари, играчите мора да одморат

Слободен печат

УЕФА дозволи враќање на навивачи на стадионите

Слободен печат

Што сакаш на унапредиш во играта? СЕ!

Слободен печат

УЕФА: Најдобрите фудбалери играат во Баерн Минхен, главното признание за Левандовски

Слободен печат

Остави Коментар

Поврзани вести

ЛШ: Жрепката ги спои Роналдо и Меси, Јувентус и Барселона ќе играат еден против друг

Слободен печат

Лука Дончиќ е суперѕвезда во НБА, неговиот дрес е втор најомилен кај фановите

Слободен печат

Федерер откри кога се враќа на терените

Слободен печат

Леброн си купи нова куќа, цената е права ситница: 37 милиони долари (ВИДЕО)

Слободен печат

Нема приоритети кај Клоп : Сакаме да освоиме се

Слободен печат

Ролан Гарос: Ѓоковиќ ексресно за 83. минути обезбеди пласман во третото коло

Слободен печат