-6 C
Скопје

Tag : Ѓорѓи Начевски

Ракомет Спорт

Со три бода во главната фаза, Хрватите подобри и од Катар!

Слободен печат
Во својот трет натпревар хрватската репрезентација во рамките од групата „Ц“ дојде до втората победа на Светското првенство во Египет, совладувајќи го вечерва Катар со...
Ракомет Спорт

Начевски и Николов ќе ја делат правдата на натпреварот Хрватска – Катар

Слободен печат
Најдобрата македонска ракометна судиска двојка Ѓорѓи Начевски и Славе Николов ќе ја дели правдата на денешното дерби помеѓу Хрватска и Катар (18 часот). Ова е...
Ракомет Спорт

ИХФ потврди: Николов и Начевски ќе ја делат правдата на ракометниот Мундијал

Слободен печат
Светската ракометна федерација (ИХФ) денеска и официјално го ибјави списокот на судии кое ќе ја делат правдата на Светскотко првенство во Египет кое ќе започне...
Ракомет Спорт

Карачиќ за одлуката на македонските судии во финалето на ЕП (ВИДЕО)

Слободен печат
Годинава на Европското првенство репрезентацијата на Шпанија ја освои титулата откако во големото финале во Стокхолм ја совлада Хрватска со 22:20. Тоа финале го судеше...
Ракомет Спорт

Червар: Македонците ми дадоа и државјанство, но сега ме оштетија во финалето!

Слободен печат
Хрватскиот селектор никако да се помири со сребрениот медал кој го освои неговата репрезентација на Европското првенство 2020. Лино Червар знаеше дека дуелот против Шпанците...
Ракомет Спорт

На Червар македонските судии му се виновни за поразот: Да му е..м мајката безобразна

Слободен печат
Хрватите во последната минута при негатива од еден гол (21:20) имаа можност за израмнување, но Игор Карачиќ направи очигледна грешка во чекори и македонските судии,...
Ракомет Слајдер Спорт

Начевски и Николов ќе го судат финалето на ракометното ЕП

Слободен печат
Ваквата одлука на челниците на ЕХФ е доказ дека Начевски и Николов одлично си ја завршија досегашната работа на ЕП и дека се дел на...
Спорт Фудбал

ЕП започнува и за нив: Начевски и Николов ќе ја делат правдата на натпреварот Ислан – Русија

Слободен печат
Најдобрата македонска судиска двојка, Ѓорѓи Начевски и Славе Николов денеска ќе го судат својот прв натпревар на Европското првенство. Начевски и Николов „одмораа“ во првото...
Ракомет Спорт

Уште една потврда дека се меѓу најдобрите, Начевски и Николов судат на ЕП 2020

Слободен печат
Најдобриот македонски ракометен судиски пар ќе биде дел од следното големо натпреварување, Европското првенство кое идната година ќе се одржи во Австрија, Шведска и Норвешка....
Ракомет Спорт

Начевски и Николов судат во Келн

Слободен печат
Македонските судии, Николов и Начевски, уште еднаш добија потврда дека прикаѓаат во ракометната судиска елита и ќе бидат дел од завршниот фајнал фор турнир во...