13 C
Скопје

Tag : Славе Николов

Ракомет Спорт

Македонски судии на „македонската“ пресметка во Лигата на шампионите

Слободен печат
Најдобрите македонски ракометни судии Ѓорѓи Начевски и Славе Николов ја добија честа да ја делат правдата на „македонската“ пресетка во четвртфиналето во Лигата на шампионите....
Ракомет Спорт

Начевски и Николов ќе судат на Олимписките игри во Токио

Слободен печат
Македонските судии Ѓорѓи Начевски и Славе Николов добија уште една потврда за својот квалитет иако ова беше очекувано за една од најдобрите светски ракометни двојки....
Ракомет Спорт

Денеска осми натпревар за Николов и Начевски на Мундијалот

Слободен печат
Македонската сениорска репрезентација веќе го заврши настапот на Светското првенство во Египет, но остануваме со наши претставници кои се ангажирани за судиската правда на натпреварите....
Ракомет Спорт

Со три бода во главната фаза, Хрватите подобри и од Катар!

Слободен печат
Во својот трет натпревар хрватската репрезентација во рамките од групата „Ц“ дојде до втората победа на Светското првенство во Египет, совладувајќи го вечерва Катар со...
Ракомет Спорт

Начевски и Николов ќе ја делат правдата на натпреварот Хрватска – Катар

Слободен печат
Најдобрата македонска ракометна судиска двојка Ѓорѓи Начевски и Славе Николов ќе ја дели правдата на денешното дерби помеѓу Хрватска и Катар (18 часот). Ова е...
Ракомет Спорт

ИХФ потврди: Николов и Начевски ќе ја делат правдата на ракометниот Мундијал

Слободен печат
Светската ракометна федерација (ИХФ) денеска и официјално го ибјави списокот на судии кое ќе ја делат правдата на Светскотко првенство во Египет кое ќе започне...
Ракомет Спорт

Карачиќ за одлуката на македонските судии во финалето на ЕП (ВИДЕО)

Слободен печат
Годинава на Европското првенство репрезентацијата на Шпанија ја освои титулата откако во големото финале во Стокхолм ја совлада Хрватска со 22:20. Тоа финале го судеше...
Ракомет Спорт

Червар: Македонците ми дадоа и државјанство, но сега ме оштетија во финалето!

Слободен печат
Хрватскиот селектор никако да се помири со сребрениот медал кој го освои неговата репрезентација на Европското првенство 2020. Лино Червар знаеше дека дуелот против Шпанците...
Ракомет Спорт

На Червар македонските судии му се виновни за поразот: Да му е..м мајката безобразна

Слободен печат
Хрватите во последната минута при негатива од еден гол (21:20) имаа можност за израмнување, но Игор Карачиќ направи очигледна грешка во чекори и македонските судии,...
Ракомет Слајдер Спорт

Начевски и Николов ќе го судат финалето на ракометното ЕП

Слободен печат
Ваквата одлука на челниците на ЕХФ е доказ дека Начевски и Николов одлично си ја завршија досегашната работа на ЕП и дека се дел на...