На аукција вреќичката за инфузија која ја користел Мајкл Џексон

Многу лични предмети од семејството Џексон се ставени на аукција, па така еден од нив е и протезата од таткото на Мајкл Џексон која овие е поставена на аукција, а нејзината почетна цена изнесува 250 долари. Предметот на американскиот менаџер Џозеф Џои Волтер Џексон, таткото на Мајкл Џексон, на аукција го ставија неговите роднини.

Почетните цени на предметите се утврдени, но дури по аукцијата ќе дознаеме колкава цена всушност достигнале, по наддавањето.

На продажба се ставени околу 60 лични работи вклучувајќи ја и колекцијата од папучи, сребрена јакна, потпишани слики од Џои, кои претходно ги имал или носел Мајкл Џексон.

Тимот од експерти од Лас Вегас кој е задолжен за сувенирите се надева дека ќе заработат многу пари, особено за вреќичката за инфузија која ја користел Мајкл Џексон.

Прочитајте и...  Светот на Дизни доби нова принцеза: Запознајте ја храбрата Раја! (ВИДЕО)

Нејзината почетна цена ќе изнесува нешто повеќе од 2,5 илјади американски долари. Аукцијата ќе биде одржана наскоро, а колкава цена ќе достигнат личните предмети на починатиот печај и неговиот татко менаџер останува да видиме.

Поврзани вести

Светот на Дизни доби нова принцеза: Запознајте ја храбрата Раја! (ВИДЕО)

Слободен Печат

Кејти Холмс ужива во „скромниот“ начина на живот, заедно со своето ново момче (ФОТО)

Слободен Печат

Легендарниот омот на „Бјело дугме“: Девојката со голите гради добила шлаканица од момчето (ФОТО)

Слободен печат

Вкусови што се памтат: Српска кујна – Шуфнудли со кајмак (РЕЦЕПТ)

Слободен Печат

ФОТО: Кои биле мажите што ги обожаваше Леонардо да Винчи?

Слободен печат

Девојката на Бред Пит во провокативно издание: Прескрасната Никол Португалски ги остави обожавателите без зборови! (ФОТО)

Слободен Печат

Остави Коментар