Tag : мајкл џексон

Магазин Магазин слајдер Сцена

После 20 години се открила вистината: Џенет Џексон лажела дека имала абортус!

Васко Спасоски
На нејзините фанови им е познато дека познатата поп ѕвезда Џенет Џексон го загубила детето во далечната 1984 година, но нејзиниот поранешен сопруг тврди дека...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Детективи откриле што всушност пронашле во собата каде било пронајдено телото на Мајкл Џексон!

Слободен Печат
Некои детали биле објавени во документарниот филм за Мајкл Џексон во кој тројца детективи го откриваат текот на истрагата која следела после потврдата дека пејачот...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Ги надмина сите мерки, поради пластичните операции повеќе не личи на себе: Сестрата на Мајкл Џексон сега е непрепознатлива!

Слободен печат
Фановите на социјалните мрежи не престануваат да го коментираат нејзиниот изглед… Ла Тоја Џексон (63) по примерот на нејзиниот славен брат, Мајкл Џексон, подлегна на...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Научниците објаснија како Мајкл Џексон успеа да го направи неговиот најлегендарен потег! (ВИДЕО)

Слободен Печат
Единствениот Мајкл Џексон, кралот на поп-музиката, беше музичар набљудуван ширум светот, особено секој негов танцувачки потег. Мајкл беше неверојатно вешт танчер и во повеќето свои...
Живот Магазин Магазин слајдер

Султанот од Брунеи, диктатор опседнат со секс: Има златен авион, 7000 коли, а Џорџ Клуни прв го бојкотирал (ФОТО)

Слободен печат
Со лично богатство од околу 28 милијарди американски долари, султанот од Брунеи е вториот најбогат монарх во светот, по тајландскиот владетел. Но, би можел да...
Магазин Сцена

Телохранителот на Мајкл Џексон откри зошто тој често носеше маска!

Слободен печат
На службениот проофил на покојниот Мајкл Џексон се појави фотографија на која пејачот носи црна маска и шешир, поминувајќи покрај фановите. „Бидете паметни и сигурни“,...
Магазин

Ќерката на Елвис Присли прозборе за врската со Мајкл Џексон, во која влегла за да го спаси! (ФОТО)

слободен печат
Лиса Мари Присли и Мајкл Џексон се разведоа во 1996 година, а таа тврди дека ништо не укажувало на фактот што тој злоставувал деца. Ќерката...
Еспресо Шоу биз

Ким ја купи јакната на Мајкл Џексон за ќерка си! (ФОТО)

Слободен Печат
На Бадниковата вечера Ким Кардашијан (39) и нејзиниот сопруг Кание Вест (42) споделиле неколку инстаграм-сторис на кои се пофалиле што оваа година за Божиќ и...
Магазин Филм и ТВ

Ќе се снима биографски филм за Мајкл Џексон, без спорните обвиненија!

Слободен печат
Продуцентот на Боемска рапсодија Грахам Кинг ја проучува биографијата на Мајкл Џексон за да направи филм посветен на неговиот живот и музичките достигнувања. Сценариото на...
Еспресо Шоу биз

„Кристалните чорапи“ на Мајкл Џексон на аукција, почетната цена 97.500 евра!

Слободен печат
Кристалните чорапи на Мајкл Џексон ќе се најдат пред колекционерите, а се предвидува дека ќе достигнат цена од два милиони евра. Во овие чорапи Мајкл...