„На 19 години носев дете на 83-годишниот Хефнер“: Проговори уште една зајачица, низ пеколот во „Плејбој“ поминувала со нејзината сестра близначка

кариса шенон
Кариса и нејзината сестра близначка Кристина Шенон / Фото: Принтскрин/Instagram

Поранешната зајачица на „Плејбој“, Кариса Шенон, откри дека тајно го абортирала детето кое го добила со Хју Хефнер откако останала бремена кога имала 19, а тој 83, пренесува „Mirror“.

Кариса, која добила покана да се пресели во замокот на „Плејбој“ заедно со нејзината сестра близначка Кристина, вели дека се чувствувала како „да носи ѓаволско дете“ и дека абортирала без знаење на Хефнер.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by D Star News USA (@dstarnewsusa)

Бременоста ја открила за време на однапред испланиран тест за зголемување на градите, кој Хефнер ѝ го платил во 2009 година.

„Немав секс со никој друг, тоа можеше да биде само негово бебе. Само сакав да се ослободам од него што е можно поскоро“, изјавила зајачицата.

Шенон додаде дека не сакала Хефнер да дознае за тоа и дека не сакала никој да знае дека носи дете на 83-годишен маж.

„Бев згрозена од моето тело и се чувствував како да има вонземјанин во мојот стомак, како да има ѓавол во мене“, признала Кариса, додавајќи дека Хефнер никогаш не дознал дека е бремена и дека нејзината сестра ѝ помогнала да најде приватна клиника.

Планирале да поднесат тужба против Хефнер

Близначките денес имаат 32 години, а со Хефнер првпат морале да спијат на 19 години, на нивниот роденден. Тие велат дека учествувале во незаштитен групен секс и имало многу алкохол.

Немаат добро мислење за Хју Хефнер и како што велат тој имал „црна душа“ и дека многу жени кои се занимавале со него страдале од депресија.

„Кога умре Хеф, дел од нас тагуваше, но од друга страна си помисливме – добро, добро, веќе никоја од нас нема да биде уништена на начинот на кој нè уништи. Мислев дека „Плејбој“ е едно големо семејство, а сега сум свесна дека тоа беше култ“, рече Кристина.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kristina Shannon (@kristinashannon1)

„Хеф се однесуваше како да нè поседува. Ако се случеше да ги прекршиме неговите правила, шест телохранители нè вовлекуваа во собата и не нè пуштаа да излеземе надвор. Тој тоа го нарекуваше „ХМФ апсење“ според неговите иницијали. Демнеше ранливи млади девојки како нас. Нудеше мир, а потоа ќе те држеше заробена во неговата куќа, која беше како некаков златен затвор“, додаде таа.

Хефнер ги дрогирал и сексуално ги експлоатирал, опишувајќи го како „ѓаволот што ќе гори во пеколот“. Тие, исто така, планираат да поднесат тужба против него за емоционално страдање и доживеана траума.

„Ние бевме вработени во вилата на „Плејбој“ и сакаме да ги тужиме. Решивме да проговориме затоа што сакаме луѓето да знаат кој е тој навистина и што се случуваше зад затворени врати“, рече Кристина.

Видео на денот