МЗШВ: Љупчо Николовски нема да користи апанажа – Слободен печат
ВестиМакедонија

МЗШВ: Љупчо Николовски нема да користи апанажа

Ова не е единствено одрекување од бенефициите кои што на Николовски законски му следуваат како функционер.

Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство, информира дека со заминувањето од функцијата министер за земјоделство, шумарство и вводостопанство, Љупчо Николовски, нема да ја искористи законската можност за користење на апанажа.

Оваа одлука на Николовски е од морални причини и од интерес на граѓаните.

Ова не е единствено одрекување од бенефициите кои што на Николовски законски му следуваат како функционер.

Во изминатите две години, сите дневници за службени патувања Николовски ги донираше во СОС Детското село.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close