18 C
Скопје

Tag : поранешен

Вести Регион

Поранешен италијански премиер снимен со таен агент додека се обидува да го смени неговиот наследник

Горан Наумовски
На италијанската телевизија РАИ, во рамките на добро познатата емисија „Репорт“, која се занимава со истражувачко новинарство, е прикажано видео запис во кој се гледа...
Хроника

Непознат маж поставил експлозив во станбената зграда на поранешен полицаец од Нови Сад

Горан Наумовски
Припадници на новосадската полиција трагаат по маж за кој се верува дека поставил, а потоа ја отстранил експлозивната направа во зградата на улицата Илија Бирчанин...
Вести Свет

Поранешниот јапонски премиер, Шинѕо Абе нема да одговара за поткуп на гласачи

И.И.
Специјален истражен тим во обвинителството во Токио одлучи да не покренува обвиненија против поранешниот јапонски премиер Шинѕо Абе за поткуп на гласачи и кршење на...
Магазин Магазин слајдер Слајдер Сцена

Поранешен телохранител раскажа за работењето за некогаш најмоќниот холивудски пар, една работа посебно го изненадила

Слободен печат
Марк Били Билингем некое време работел како телохранител на Анџелина Џоли и Бред Пит, на кои и денес многу добро се сеќава. Поранешниот припадник на...
Живот Магазин Магазин слајдер

Сите ја споделуваат неговата фотографија: Вака денес изгледа поранешен зависник кој веќе 745 дена е „чист“ (ФОТО)

Слободен печат
Фотографиите од момчето кое неколку години било зависник од дрога, а сега е „чист“ веќе 745 дена, се појавија на Reddit и воодушевија многумина. Имено,...
Забава Магазин Магазин слајдер

Го сонувавте вашиот поранешен партнер/ка? Еве ги објаснувањата на психолозите

Слободен печат
Сонувањето на поранешниот партнер/ка е прилично честа појава и може да има различни значења: вашата потсвест се обидува да ви помогне, за да можете вистински...
Вести Македонија

Одбраната на Боки 13 бара да сведочи поранешeн директор на УБК

Горан Наумовски
Кривичниот суд во Скопје не го прифати предлогот на првообвинетиот во предметот „Рекет”, Бојан Јовановски – Боки 13, во дополнение на доказната постапка како сведок...
Вести Македонија

Иванов патува за Австралија на средби со дијаспората

Слободен печат
На покана на македонската добротворна организација од Австралија (MCWA), поранешниот претседател Ѓорге Иванов ќе биде покровител на неколку настани од добротворен и хуманитарнен карактер кои...
Еспресо Жена Магазин

Пет причини зошто пријателството со поранешниот партнер не е добра идеја!

Слободен Печат
Без разлика на се што сте слушнале, идејата да останете во добри односи со поранешните партнери никако не е добра, покажа психолошкото истражување направено на...
Вести Македонија

Иванов: Балканот влегува во нова неизвесност со недобивањето датум за почеток на преговори

Слободен печат
Со недобивањето датум за почеток на преговорите за пристапување на Македонија и Албанија кон Европската унија, Западниот Балкан влегува во нова неизвесност, порача поранешниот претседател...