Момент кој стоплува срца: Близначиња се држат за раце веднаш по породувањето (ВИДЕО)

Општо познато е дека близнаците имаат чудна, но сепак специјална и уникатна поврзаност. Тие заедно растат во утробата и уште од тие почетоци се заедно едно до друго, па затоа поврзаноста воопшто не треба да не чуди.

На интернет пронајдовеме неверојатно видео, кое буквално ќе го стопли и стопи секое срце.

Во видеото е прикажана жена веднаш по породувањето. Откако таа се породила, докторите ги ставиле двете бебенца на нејзините гради, а тие ја направија целата магија.

Едното посегна по раката на другото, другото му возврати…… глетка полна љубов.

View this post on Instagram

(For licensing and usage, contact : Licensing@viralhog.com) 06/01/18 Our babies where born ❤️🌟 Sister reaching over for her sisters hand 💕🌟 • • Friday 6/01/18 12:45PM I was finishing my quick arm workout at the gym 🤔. 2:00PM Doctors appointment to check the babies growth 👩🏻‍⚕️. 4:00PM Per Doctor I am being admitted into the hospital since I am already dilated & my water could break at any second The doctor had felt one of the babies foot during my exam 😂. I wasn’t allowed to go home or to get anything else or eat/drink anything from this point on. 4:30PM I call the hubby letting him know the babies will be arriving tonight 😳. 5:00-8:00pm Time is flying, I am being monitored for contractions, I am calling my parents & asking the nurse 100 questions. 8:00PM I meet the doctors & the team that will be delivering the babies. 9:00pm Babies are here 🌎 • • Everything turned out great, babies came out healthy, as crazy as all of this was I remained calm through the entire process & was never in any severe pain. I believe everything happens for a reason and everything just fell into place. Even though this wasn’t my original birth plan, I am thankful for how things turned out 🙏❤️ #usmcbaby #sandiegotwins #twinbirth #twinbelly #twincsection #twinmomlife #moditwins #twinsholdinghands #moditwinpregnancy #twinbellybump #identicalbabies #identicalsisters

A post shared by Celibreezy_prego | Twinmom (@fitbreezylife) on

 

Прочитајте и...  Лепа Брена: Фотографија која ми буди чувства, татко ми Абид - мојата најголема поддршка (ФОТО)

Прочитај повеќе

Која била Мулан? Легенда за кинеската воинка, спретна со мечот, а нежна како магнолија

Слободен печат

Просковска, гласот на лицата со физичка попреченост: Ако Швеѓанец во количка го преселиш кај нас, би потонал во немоќта!

Јасмина Кантарџиева Димков

Најмодерните сестри во светот се појавија на насловната на „Вог“ во исто време: Бела и Џиџи Хадид испишаа историја во „модната библија“ (ФОТО)

Слободен Печат

Цеца стана баба! Се роди малиот Жељко! (ВИДЕО)

Слободен Печат

Ким Кардашијан сака да го плати лекувањето на девојката застрелана на протестите за Џорџ Флојд

Слободен печат

Впечатливо жолта боја и златни обетки: Кејт го повтори изгледот од Вимблдон и повторно блескаше! (ФОТО)

Слободен Печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Сфатете ја сериозно секоја промена во организмот: Ако чувствувате дека ви се менува гласот, веднаш посетете лекар

Слободен печат

Дневен хороскоп за 3 јуни: Поради стресните ситуации кои ве оптоваруваат може да дојде до одредени несогласувања со партнерот

Слободен печат

Виц на денот – Внуци

Слободен печат

Лепа Брена и Боба заминаа за Монако – Во приватниот авион уживаа во прекрасниот поглед и луксузното вино (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат

Како да пиеш пиво кога носиш маска: Генијален трик кој ќе се користи и во нашата земја! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Раперот Раста ја подбрал поранешната сопруга Ана Николиќ: Мајка си, не смееш да ги затвораш кафеаните! (ФОТО)

Васко Спасоски