MО на Србија ја потврди смртта на двајцата пилоти при падот на авионот МиГ-21

Двајца пилоти на Военото воздухопловство и ПВО на српската армија загинаа утрово при пад на авион МиГ-21 во близина на Мали Зворник додека извршувале летачки задачи, потврди Министерството за одбрана.

Српското Министерство за одбрана соопшти дека авионот „Миг-21″ што се урна  бил прегледан во согласност со сите процедури, а по увидот утврдено е дека е исправен и подготвен за лет.

Потресно сведоштво: На Витомир му падна авион во дворот – се трага по пилотите, надлежните молчат (ВИДЕО)

Министерството за одбрана соопшти дека надлежните истражни органи се на местото на авионската несреќа и оти истрагата е во тек. 

Прочитајте и...  Митко Јанчев ќе се кандидира за лидер на ВМРО-ДПМНЕ кога ќе се бира претседател на непосредни избори

Поврзани вести

Пораз на власта во Литванија: „Татковинска унија“ прогласи победи на парламетарните избори

Слободен печат

ВИДЕО: Стартува утрински брифинг, Сашо Ордановски најави збогатена програма и нови содржини

Слободен печат

Избори за градоначалник на Киев: Кличко во втора рунда со Попов

Слободен печат

Пицула: Честитки до македонските пријатели во СДСМ и до Зоран Заев кои одржаа дигитален конгрес

Слободен печат

Лавров во среда во работна посета на Србија

Слободен печат

Вториот ковид бран „коси“, раст на бројот на заразени и на починати, Филипче апелира на одговорност

Слободен печат

Остави Коментар